Wakacje z centrum Sztuki – MINI ART

Data: 4-8 lipca 2022 Miejsce: Oława Zapisy

Opis

Zapraszamy dzieci na wakacje z Centrum Sztuki w Oławie, które odbędą się w dniach 4 – 8 lipca. W tym roku warsztaty dla dzieci są inspirowane letnimi plenerami artystycznymi, w których biorą udział dorośli. Dzieci będą miały okazję zakosztować „prawdziwej” sztuki, mając do wyboru różne dziedziny rzemiosł artystycznych oraz różne sposoby wykonania dzieła. Warsztaty podzielone zostały na dwie grupy wiekowe: dzieci 6-8 lat oraz 9-13 lat.

Warsztaty będą prowadzone przez profesjonalnych artystów, którzy ukończyli szkoły artystyczne oraz mają za sobą wiele wystaw w kraju i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

CERAMIKA – PICASSO NA TALERZU – Założeniem zajęć jest zapoznanie się z twórczością malarską Picassa i próba przygotowania własnego obrazu na talerzu ceramicznym. Do zajęć przygotowane są talerze lub miseczki wypalone na biskwit. Dzieci będą malowały talerze specjalnymi farbami do ceramiki, a po wykonaniu obrazu, talerze zostaną ponownie wypalone, aby utrwalić powstałe dzieło. Odbiór prac po wypaleniu w piecu w dniu 8 lipca.

EBRU – MALOWANIE NA WODZIE – Warsztaty pełne koloru i niespodzianek. Ebru to wyjątkowa turecka sztuka malarstwa. Kolory unoszące się na wodzie, z których za pomocą odpowiednich narzędzi można stworzyć niezwykłe wzory to prawdziwa magia i super zabawa! Stworzone kompozycje będziemy odbijać na różnych przygotowanych przez nas materiałach. 

MALARSTWO AKWARELOWE – W technice akwareli, wykorzystujemy rozcieńczone w wodzie pigmenty oraz odpowiednie podkłady. Powstałe w ten sposób prace mają charakterystyczną świetlistość i subtelność. Pełne eterycznego wyrazu i magii kolory płynnie się przenikają. 

SUCHA PASTELA – PEJZAŻ – Założeniem tych warsztatów jest nauka wykorzystywania w odpowiedni sposób suchych pasteli. Malowanie tym materiałem pod różnym kątem, daje ciekawe i niepowtarzalne efekty, np. pracując bokiem kredki, namalujemy smugę, którą można rozcierać lub wielokrotnie nawarstwiać, uzyskując efekt zbliżony do malowidła olejnego. Podczas rysowania suchymi pastelami trzeba utrwalać obraz specjalnym płynem (fiksatywą), aby ochronić go przed rozmazaniem, gdyż pastele są pylące i słabo trzymają się podłoża. 

GRAFIKA ARTYSTYCZNA – MONOTYPIA I SUCHA IGŁA – młodsze dzieci będą wykonywały druk roślinami na torbach. Każdy uczestnik otrzyma do wyrysowania płytkę, którą później drukuje się farbami graficznymi pod prasą drukarską na torbach bawełnianych. Starsza grupa wykona metodą suchej igły (na płytkach z plexi) obraz, który odbije na papierze pod prasą graficzną. 

Wszystkie zajęcia są bezpłatne, materiały zapewnia organizator. Zapisy telefoniczne rozpoczynają się 20 czerwca, nr tel. 71 313 28 29 w. 23 lub 793 833 404.

Do pobrania: