SEANS KINOMANA – “PIĘĆ DIABŁÓW”

Data: 22.02.2024 Miejsce: Kino Odra, ul. Młyńska 3 Kup bilet

Opis

22 lutego o godzinie 17.50 zapraszamy do Kina Odra w Oławie na Seans Kinomana. Kontynuując myśl przewodnią – „Z dziećmi po drugiej stronie” wyświetlimy film „Pięć diabłów” – opowieść, która pulsuje podskórnym napięciem, wciąga niczym najlepszy thriller i w brawurowy sposób łączy nieoczywistą historię o miłości z parapsychologicznym fantasy. Za kamerą stanęła jedna z najciekawszych współczesnych reżyserek francuskich – Léa Mysius, twórczyni nagrodzonej m.in. w Cannes i Toronto „Avy” oraz współautorka scenariusza „Paryża. 13 dzielnicy.”
Młodziutka Vicki ma niezwykły dar: potrafi chwytać, zapamiętywać i odtwarzać wszystkie możliwe zapachy, które kolekcjonuje w starannie oznakowanych słoiczkach. Wśród nich szczególne miejsce zajmują te poświęcone zapachowi jej mamy, Joanne. Ich z pozoru poukładane życie zaburza pojawienie się Julii, dawno niewidzianej, tajemniczej siostry męża Joanne. Vicki, zaintrygowana niespodziewaną wizytą ciotki, „kradnie” jej zapach i odkrywa, że dzięki niemu może przenieść się w przeszłość Julii, poznając skrywane od lat sekrety swojej rodziny. Na jaw wychodzą ogniste romanse, złamane serca i uśpione emocje.

Przed seansem o filmie opowie Bartosz Solarewicz – animator kultury filmowej, ekspert od komunikacji, tłumacz, z wykształcenia psycholog. Od 2008 r. regularny współpracownik festiwali filmowych (wcześniej: Nowe Horyzonty, Watch Docs, Brave Festival, Docs Against Gravity, Letnia Akademia Filmowa, a od 2010 do dziś: Camerimage) oraz kin i centrów kultury we Wrocławiu i Oławie.

Bilety w cenie 18 zł dostępne w kasie w OWE Odra w Oławie oraz online: kultura.olawa.pl

Bilety do nabycia w kasie OWE Odra i online.

Wybierz datę