Arte Creatura Teatr Muzyczny – KRAINA UŚMIECHU

Data: 07.10.2023 Miejsce: OWE Odra, ul. Młyńska 3 Kup bilet

Opis

Centrum Sztuki w Oławie i Arte Creatura Teatr Muzyczny serdecznie zapraszają 7 października o godzinie 18:00 do OWE Odra w Oławie (ul. Młyńska 3) na operetkę „Kraina uśmiechu” F. Lehára.
„Kraina uśmiechu” to jedna z najpiękniejszych i najbardziej wzruszających historii miłosnych zakraplanych nutką orientalnej kultury Chin, a zarazem szczytowe osiągnięcie wielkiego twórcy operetki wiedeńskiej – Franza Lehára z 1929 r. Wszystkie niemal arie i duety pochodzące z tej przepięknej operetki stały się niekwestionowanymi szlagierami sceny muzycznej, jak np.: “Twoim jest serce me…”, “Herbatka sam na sam” lub “Kto dał nam klucze do miłości bram…”
Operetka opowiada historię hrabianki Lizy, która zakochana ze wzajemnością w chińskim księciu Sou Czongu postanawia porzucić dla niego Wiedeń z początku XX wieku i wyrusza z ukochanym do Chin. Tam okazuje się, że dziedzic cesarstwa musi sprostać tradycji i nie może poprzestać na jednej tylko żonie. Chińskie księżniczki czekają i już szykują się do ceremonii zaślubin. Sou Chong nie chce równocześnie pozwolić Lizie odejść. Tymczasem do Pekinu przybywa dawny wielbiciel Lizy – Gucio, który planuje zorganizować jej ucieczkę, w czym pomaga mu Mi – siostra Sou Czonga. Pomiędzy Guciem a Mi rodzi się gorące uczucie. Z kolei chiński książę, mimo że przejrzał plany ukochanej, z bólem serca pozwala jej uciec.
„Kraina uśmiechu” F. Lehára wzrusza i jednocześnie bawi, a przepiękna muzyka na długo zapada widzom w pamięć. Operetka doczekała się kilku ekranizacji, w tym z Janem Kiepurą i Martą Eggerth (1952). Był to równocześnie ostatni film nakręcony przez Jana Kiepurę.
W niezwykle barwnym i pełnym operetkowych przebojów spektaklu wystąpią: Jarosław Wewióra jako Sou Czong, Justyna Bujak jako Liza, Piotr Brożek jako Gustaw, Marta Gamrot/Ewelina Sobczyk jako Mi, Grażyna Bieniek-Żaak jako Baronowa, Adam Żaak jako Cesarz, Piotr Rybak jako Hrabia, Agnieszka Styblińska jako Coco, Monika Mazur jako Fifi, Piotr Soduła jako Eunuch.

Śpiewakom towarzyszy Orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura pod dyrekcją Marka Kudry/Macieja Cisowskiego.
Reżyseria i choreografia: Barbara Bielaczyc
Produkcja i scenografia: Jarosław Wewióra
Kostiumy: Dorota Wewióra
Libretto: Victor Leon, Ludwig Herzer i Fritz Lohner.
Wykonanie za zgodą wydawnictwa Josef Weinberger Ltd.

Bilety w cenie 90 zł dostępne w kasie Centrum Sztuki w Oławie i online na: kultura.olawa.pl, kupbilecik.pl oraz biletyna.pl

Bilety do nabycia w kasie OWE Odra i online.

Wybierz datę