Oławska Majówka 2022

Data: 1-3 Maja 2022 Miejsce: Skatepark, Rynek, Tereny zielone OK Wstęp wolny

Opis

Majówkowy weekend tuż, tuż… Jeśli nigdzie nie wyjeżdżacie, zachęcamy do wspólnego spędzenia czasu w Oławie! Na terenie zielonym za Ośrodkiem Kultury przy dźwiękach muzyki w wykonaniu lokalnych artystów i dobrych smakach potraw oraz piw kraftowych. Przed nami… Piknik Dobrego Piwa, którego Partnerami są Momo Chillout Bar i Browary: Probus, Mintaka, Cześć Brat, Odra Barrels oraz Lobster. Co więcej w programie? 

1 maja spędzimy dzień w towarzystwie Dj Fudzisa oraz dwóch Pawłów z Piwnego Klubu (piwny duet tworzą od stycznia 2017 roku. Od tego czasu zdążyli objechać pół Polski, zrobić kilkaset relacji, zorganizować lub pomóc w organizacji kilkudziesięciu festiwali. Do piwa podchodzą z wielkim pietyzmem i dużą dozą dystansu. Dowiecie się więcej o rynku, stylach piwa oraz procesie produkcji, wszystko to połączone z degustacją wybranych piw i próbą oceny ich stylu. Nie zabraknie też konkursów tematycznych z nagrodami! Będzie się działo… również na scenie!

Od godz. 13:00 zaprezentują się uczestnicy konkursu Letnia Scena Muzyczna 2022 a po nich laureat ubiegłorocznej edycji konkursu – zespół MARVIKAL. Na zakończenie wieczoru wystąpi Waldemar Maszyński (YNSKI) w nowym programie Live Act Minimal Techno. 

Relację z tego dnia zobaczycie również na Facebooku Centrum Sztuki w Oławie.

2 maja czas umilą nam Dj-e z Oławy i Wrocławia, którym na scenie towarzyszyć będzie saksofonista. Wystąpią: Dj Peju (występował w wielu klubach Dolnego Śląska i Opolszczyzny, ciągle rozwija swój warsztat zaskakując publikę nietuzinkowymi połączeniami muzycznymi), Dj Dayveed (grał w wielu klubach, m.in. Strefa Muzyki, Euphoria w Brzegu, Vegas w Oleśnicy, doskonale wie czym poruszyć nawet najmniej tańczących klubowiczów), Dj AD-B  (oławianin, obecnie rezydent Sky Club w Legnicy oraz członek organizacji Paradise Parties we Wrocławiu, usłyszeć go można w różnych klubach wrocławskich – m.in.: X-Demon, Discoplex A4, Domówka, Studio P1, Cherry, Wall Street, Jamaica, brzeskich – Strefa Muzyki i Euphoria oraz w opolskim Fever Music Club. Jego sety charakteryzują się oryginalnym składem utworów, których nie usłyszymy nigdzie indziej oraz doskonałym kontaktem  z publicznością), Dj Fudzis (pomysłodawca i założyciel formacji SWK Studio zrzeszającej w swoich szeregach wielu lokalnych muzyków i Dj’ow. Był rezydentem wrocławskiej Domówki, Oławskiej 9 czy Teatru, a także brzeskiej Strefy Muzyki  i Euphorii. Gościnnie występował w wielu klubach Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Świetnie czuje się w klubowych klimatach i często wprowadza takie dźwięki do swoich setów). Maris Sax (wrocławski saksofonista i kompozytor, szerszej publiczności znany pod pseudonimem artystycznym „Maris”. Na co dzień współpracuje m.in. z Teatrem Muzycznym Capitol, Sound Factory Orchestra oraz Dziubek Band. Podczas swojej działalności artystycznej miał okazję występować u boku czołowych artystów polskiej sceny muzycznej m.in. Krzysztofa Cugowskiego, Mariusza Kiljana, Natalii Lubrano, Kasi Mirowskiej, Agnieszki Damrych, Adrianny Styrcz, Łukasza Rostowskiego L.U.C. Jest również częstym gościem wrocławskich klubów podbijając ich serca dźwiękami swojego saksofonu). W ciągu dnia usłyszymy radiowe hity w klubowych wersjach, a wieczorem zapraszamy na Retro Party i najlepsze klubowe dźwięki poprzedniej dekady! 

Tego dnia na scenie powitamy również jeden z najlepszych na świecie cover bandów: Gołębski, Maszyński, Wełyczko play Depeche Mode, którzy ponownie zagrają utwory kultowej kapeli! Sympatyków muzyki Depeche Mode czeka nie lada gratka. To tu w Oławie zaczęła się historia muzyków grających covery Depeche Mode, dlatego z przyjemnością zapraszamy po raz kolejny nie tylko fanów zespołu.

3 maja w żywiołowym programie “Hot Stuff – Hity wszech czasów” na oławskiej scenie wystąpi zespół muzyczny RURA BAND. Pięciu muzyków z Brzegu zagra niezapomniane, polskie i zagraniczne przeboje z ostatnich dekad XX wieku po czasy współczesne. 

Na zakończenie imprezy zapraszamy na pierwsze w tym roku Kino Plenerowe oraz pokaz filmu „Włoskie wakacje” z Liamem Neesonem w roli głównej. Włoskie pejzaże i klimaty nigdy się nie nudzą, a sam film niesie ze sobą tak wielkie pokłady pozytywnych fluidów, że staje się idealną propozycją na wiosenną plenerową rozrywkę.

Oławska Majówka to tylko rozgrzewka. W czerwcu czeka nas Święto Miasta – Dni Koguta i plejada gwiazd polskiej sceny muzycznej. Będzie alternatywnie, rockowo, bluesowo, hip-hopowo… nie zabraknie też popu. Szczegóły wkrótce!

Sponsorami Oławskiej Majówki są:

Bank Spółdzielczy w Oławie

https://bs.olawa.pl/

ERGIS S.A.

https://ergis.eu/

MCC Mobile Climate Control

https://www.mcc-hvac.com/facilities/olawa/?cont=EU

Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych WAŚ Józef i Leszek Waś Sp. J.

https://www.was.eu/

Zakład Gospodarowania Odpadami w Gać Sp. z. o.

https://zgo.org.pl/

Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o.  w Oławie 

http://zwik.olawa.pl/