KLASYKA KINA – IMPERIUM SŁOŃCA

Data: 17.06.2023 Miejsce: Kino Odra, ul. Młyńska 3 Kup bilet

Opis

Z okazji przypadającej na rok 2023 setnej rocznicy działalności Kina Odra zapraszamy Państwa na cykl: “Klasyka kina” Podczas którego wyświetlamy na dużym ekranie filmy, które znają niemal wszyscy, ale prawdopodobnie nie wszyscy widzieli je na dużym ekranie.
W czerwcu zapraszamy na amerykański film fabularny z 1987 roku w reżyserii Stevena Spielberga – “Imperium Słońca”. Ekranizacją autobiograficznej powieści J.G. Ballarda pod tym samym tytułem. Akcja filmu toczy się w czasie II wojny światowej. Film wzbudził wielkie zainteresowanie na całym świecie zarówno u publiczności, jak i u krytyków, był nominowany do Oscara w sześciu kategoriach. Szanghaj, początek lat 40. Dwunastoletni Jim, syn brytyjskiego dyplomaty, jest na przekór okrucieństwom drugiej wojny światowej, która rozgorzała już na całym świecie, miłośnikiem japońskich samolotów wojskowych. Kiedy Japonia napada na Chiny i jej wojska wkraczają do Szanghaju, chłopiec zostaje fatalnym zbiegiem okoliczności oddzielony od rodziców. Od tego momentu musi sobie radzić sam.
Zapraszamy 17 czerwca 2023r. o godzinie 15:10, bilety w cenie 15 zł dostępne w kasie Kina Odra i online na kultura.olawa.pl

Bilety do nabycia w kasie OWE Odra i online.

Wybierz datę