CZERWONE GITARY 55-LECIE

Data: 04.10.2024 Miejsce: OWE Odra, ul. Młyńska 3 Kup bilet

Opis

CZERWONE GITARY – PLATYNOWY KONCERT

Centrum Sztuki w Oławie wraz z organizatorem – Agencją Artystyczną TAMADA zapraszają do OWE Odra w Oławie 4 października 2024 r. o godzinie 18.00 na  Platynowy Koncert zespołu Czerwone Gitary.

Koncert będzie podsumowaniem 55 letniej działalności zespołu. W programie, usłyszymy największe przeboje, które znają i śpiewają wszystkie pokolenia. Nie zabraknie też nowych propozycji oraz historii zespołu w przekazie multimedialnym. To trzeba zobaczyć na żywo!

Zespół powstał w 1965 roku w Gdańsku z inicjatywy Bernarda Dornowskiego, Jerzego Kosseli, Krzysztofa Klenczona, Seweryna Krajewskiego, Jerzego Skrzypczyka i Henryka Zomerskiego. Na przestrzeni lat skład grupy niejednokrotnie się zmieniał, jednak hity Czerwonych Gitar łączą wiele pokoleń. Największa popularność zespołu przypadła na pierwsze 5 lat działalności. To właśnie z tego okresu pochodzą wielkie hity ,które wszyscy znaj i lubią “Taka jak ty”, “Historia jednej znajomości”, “Nikt na świecie nie wie”, “Biały krzyż”, “Wróćmy na jeziora”, “Gdy kiedyś znów zawołam cię”, “Kwiaty we włosach”, “Powiedz stary gdzieś ty był”, “Jesień idzie przez park”.

Do tej pory grupa wydała 15 albumów studyjnych, za które zdobyła wiele nagród, między innymi trofeum „MIDEM” w Cannes we Francji, za największą liczbę sprzedanych płyt w kraju, z którego pochodzi wykonawca, Marmurowy Krążek – nagrodę za największą ilość sprzedanych płyt w historii polskiej fonografii, wiele złotych płyt i nagród na Festiwalu w Opolu. Obecnie Czerwone Gitary tworzą: Jerzy Skrzypczyk – perkusja, śpiew, Arkadiusz Wiśniewski – gitara basowa i śpiew, Mieczysław Wądołowski – gitara akustyczna, śpiew, Marek Jabłoński – gitara solowa, Marcin Niewęgłowski – gitara solowa, śpiew.

Bilety w cenie 120 zł* dostępne w kasie OWE Odra w Oławie i online: kultura.olawa.pl oraz kupbilecik.pl

*organizatorem wydarzenia jest Agencja Artystyczna TAMADA, zniżka na Oławską Kartę Mieszkańca nie obowiązuje

Bilety do nabycia w kasie OWE Odra i online.

Wybierz datę

04-10-2024