Orkiestra dęta

Kapelmistrzem Oławskiej Orkiestry Dętej jest Kazimierz Puchalski.

Kazimierz Puchalski od stycznia 2022r. pełni funkcję kapelmistrza Oławskiej Orkiestry Dętej. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej we Wrocławiu. Artysta muzyk z wieloletnim doświadczeniem pracy w instytucjach kultury jako  solista oraz pedagog, konsultant orkiestry oraz kapelmistrz. Założyciel i wieloletni kapelmistrz Orkiestry Dętej w Środzie Śląskiej. W latach 2006-2009 kierował Orkiestrą Dętą w Trzebnicy. Jako muzyk solista współpracował m.in. z takim instytucjami jak Opera Dolnośląska, Komische Oper Berlin, Filharmonia w Wałbrzychu, Państwowa Filharmonia w Łodzi, Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu oraz Państwowa Wyższa Szkoła Muzyczna. Odznaczony m.in. przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Srebrnym Krzyżem Zasługi i Brązowym Krzyżem Zasługi oraz Złotą Odznaką Towarzystwa Miłośników Wrocławia.

Orkiestra składa się z osób dorosłych i młodzieży (wiekowo od 16 do 75 lat). Ilość muzyków w orkiestrze jest zmienna z powodu wymagań dyscypliny i umiejętności gry na instrumentach.

Obecnie orkiestra liczy 28 muzyków.

Próby orkiestry odbywają się w czwartki od godz. 17.00 do 20.00.

Orkiestra oławska z każdym miesiącem wzbogaca swój repertuar i występuje publicznie w różnego rodzaju uroczystościach proponując słuchaczom muzykę: marszową, rozrywkową, religijną i żałobną. Orkiestra obsługuje: festyny, dożynki, przemarsze i inne imprezy okolicznościowe.

Oławska Orkiestra Dęta brała udział m.in.:

w koncercie „MUSICA-SACRA” we Wrocławiu wraz z renomowanymi chórami zrzeszonymi w oddziale dolnośląskim Polskiego Związku Chórów i Orkiestr,
w uroczystościach świąt państwowych (3-go Maja, 11-ty Listopada), w koncertach dożynkowych,
w koncertach kolędowo – noworocznych, itp.