Ceramika oraz koło garncarskie

Korzystając z pracowni ceramicznej uczestnicy zajęć mogą nabyć umiejętności z zakresu technik modelowania gliny, zdobienia angobami, tlenkami oraz szkliwami. Zajęcia obejmują zapoznanie się z różnymi rodzajami gliny, technikami lepienia z wałeczków oraz płatów, naukę wykorzystania narzędzi ceramicznych pomocnych przy tworzeniu reliefów wklęsłych i wypukłych.
Program i tempo pracy są dostosowane przez prowadzącego indywidualnie do każdego kursanta. Każdy wykonuje prace według własnego pomysłu. Prace wypalane będą w piecu elektrycznym, który jest dostępny jako wyposażenie pracowni.
Dodatkowym wyposażeniem pracowni jest również koło garncarskie, przy którym będzie można spróbować własnych sił.

Prowadząca Katarzyna Bogucka

Od 12 lat zajmuje się z pasji ceramiką. Pasja przerodziła się w poważne przedsięwzięcie i 3 lata temu z dnia na dzień porzuciła korporację, aby otworzyć pracownię ceramiczną pod Wrocławiem. Prowadzi tam warsztaty, organizuje plenery ceramiczne oraz realizuje własne projekty.
Inspiracją dla niej jest często natura. Kształty, faktury i kolory, które obserwuje w otaczającej przyrodzie stara się przenosić na swoje prace. Od niedawna tworzy pod marką MOC. Zajmuje się głównie ceramiką użytkową, tworzy naczynia oraz instrumenty ceramiczne.

Zdjęcia prac instruktorki prowadzącej zajęcia (3 ostatnie zdjęcia) oraz zdjęcia prac przygotowanych do wypału w piecu, wykonane przez uczestników naszych zajęć.

https://www.facebook.com/search/top?q=melody%20of%20ceramics

 

 

Opłaty za zajęcia:
Opłaty za zajęcia należy uiszczać przelewem na konto Centrum Sztuki w Oławie.

Dane do przelewu:
Centrum Sztuki w Oławie
ul. Młyńska 3, 55-200 Oława
nr konta – BS Oława 10 9585 0007 0010 0006 5171 0001

W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko uczestnika, rodzaj zajęć i miesiąc, za który wnosi się opłatę.