Wystawy w marcu

Data: marzec 2022 Miejsce: Ośrodek Kultury w Oławie ul. 11 Listopada 27 | Galeria OKO Wstęp wolny

Opis

Ewa Mróz „4 pory roku”
W marcu zapraszamy do Galerii OKO w Ośrodku Kultury (filia nr 2 Centrum Sztuki w Oławie) na wystawę malarstwa Ewy Mróz. Wystawa “4 pory roku” to historia zmian jakie dokonują się w naturze. Naturze, która otacza nas z zewnątrz i tej, która drzemie głęboko w każdym nas. Wraz ze zmieniającymi się porami roku, zmienia się paleta barw i emocji jakie nam towarzyszą.
Obrazy prezentowane na wystawie to również swoisty zapisek doświadczeń jakie przeżywała artystka na przestrzeni ostatniego półtora roku. To również zawarte na płótnach przesłania dla otaczającego świata. Artystka bowiem wierzy, że każdy z nas wzrastając daje światło jak latarnik innym, by Ci mogli podążać swoją indywidualną ścieżką. W swoim tempie.
Na wystawie prezentowane są 4 serie, ponad 20 obrazów. W tym premierowa seria lato 2021 pt. “Ogrzej się wspomnieniem lata”. A wszystko to splecione w palecie natury i tajemniczych prostych wkomponowanych w pejzaże. Podczas wernisażu, na który zapraszamy do Galerii OKO w czwartek 3 marca o godz. 18:00 będzie można również zakupić prace artystki.

Ewa Mróz (1988)
Zapatrzona we wschody i zachody słońca. Rozkołysana wiatrem. Zasłuchana w szum wody. Zauroczona bogactwem kolorów i struktur w naturze… Artystka maluje w zachwycie nad życiem. Tu na ziemi. Wpatrzona w niebo.
Obrazy, które tworzy z serca to natura przeniesiona na płótno… z przesłaniem zatrzymania się, spojrzenia w głąb siebie i wdzięczności za piękno wokół nas.
Natura pokazuje, że wszystko jest dokładnie takie, jakie ma być i dzieje się we właściwym czasie. Niczego nie należy przyspieszać ani spowalniać. Artystka wierzy również, że pomimo różnic wszyscy jesteśmy jednością.
Każdy obraz to inna historia. Inne emocje. Łączy je wnikliwość, naturalność, nuta tajemniczości i… dobra energia, którą artystka wkłada w całą swoją malarską twórczość.

Wystawa prac uczestników warsztatów fotografii cyfrowej
W marcu zapraszamy również na wystawę prac uczestników warsztatów fotografii cyfrowej (poziom pierwszy) w składzie: Natalia Gelger, Patryk Kotas, Aleksander Kotas, Wiktor Szczepuła. Zajęcia fotografii odbywały się od października w Centrum Sztuki w Oławie pod kierunkiem Mistrza Fotografii Anny Matusewicz. Warsztaty zakończone zostały certyfikatem, który został wręczony uczestnikom podczas spotkania 28 lutego w Ośrodku Kultury. Tematyka zdjęć związana była z zimą 2021-2022. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do obejrzenia wystawy. Można ją oglądać przez cały marzec na korytarzu I piętra budynku Ośrodka Kultury.