Warsztaty produkcji muzycznej

Data: 22-24 listopada Miejsce: OWE ODRA, ul. Młyńska 3 Zapisy

Opis

Zapraszamy na warsztaty produkcji muzycznej, ktore odbędą się w dniach 22-24 listopada.

Zajęcia będą miały charakter praktyczno-teoretyczny. Będzie można posłuchać i zobaczyć w akcji topowe rozwiązania softwearowe używane w profesjonalnych studiach nagraniowych na całym świecie: Komplete 12 Ultimate, UAD, Fabfilter, Waves i wiele innych…

Koszt zajęć to 100 zł, zapisy na: kursy@kultura.olawa.pl

W programie:

Cubase, Ableton Live I Logic Pro – omówienie i prezentacja możliwości.

MIDI/Audio – edycja

Nagrywanie instrumentów/wokalu – dobór mikrofonów i ogólne zasady

Mix – dobór narzędzi i ich właściwe zastosowanie

Mastering – podstawy. Omówienie najważniejszych narzędzi masteringowych.
Omówienie problemów związanych z przygotowaniem muzyki dla streamingów, YouTube, płyt winylowych…

Prowadzący:

Łukasz Damrych – producent muzyczny, pianista, aranżer, kompozytor. Twórca muzyki do spektakli tj. ”Moja twarz Ci opisze”, ”Grzechy”, ”9 chwil”, ”Zwyczajne szaleństwa”, “Przygody małego M”, “W pośpiechu do nieba – Edyta Stein”, “Prawiek i inne czasy”, “Madea na Manhatanie” i inne. Współpracował z teatrem akrobatycznym Ocelot. Na 26. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej otrzymał nagrodę Tukan Aranżer. Twórca muzyki do spektaklu Bartosza Porczyka pt. ”Smycz”, a także producent debiutanckiej płyty Bartosza Porczyka “Sprawca“. Współpracuje z takimi zespołami jak: The Positive, Natalia Lubrano, Alicja Janosz, Bartek Miarka Band. Współpracuje z Katarzyną Groniec, której w 2009 r. zaaranżował płytę pt. ”Listy Julii”. Jest producentem jej najnowszej płyty “Pin up Princess” oraz producentem płyty Bartka Miarki i debiutanckiej płyty Maggie Qs “True Colors”, która jest w trakcie realizacji!

Waldemar Maszyński – producent, kompozytor, instrumentalista i wokalista. W wieku 7 lat rozpoczął naukę gry na akordeonie. Jest absolwentem wrocławskiej Akademii Muzycznej na kierunkach: kompozycja, akordeon. Był współtwórcą Fusion3acc, Maszyński Duo oraz duetu Chillove. Dla Chillove wyprodukował “Great Deal EP”, długogrającą płytę “29/9” oraz “#3”.

W jego dorobku kompozytorskim znajdują się także utwory pisane lub aranżowane na potrzeby spektakli teatralnych: “Nocami i dniami będę tęsknić za Tobą” (Teatr Polski Bielsko-Biała), “Hanno Reitch, Kochamy Cię/Nienawidzimy Cię” (Teatr Norwida w Jeleniej Górze), “Zaucha. Welcome to the PRL” (Teatr Żeromskiego w Kielcach).