Warsztat wprowadzający do spektaklu “LALKA”

Data: Miejsce: Kup bilet

Opis

Warsztat wprowadzający: czy świat się zmienił?

Czy świat powieści Prusa pozostaje ciągle aktualny? Czy poza emocjami i ambicjami głównych bohaterów (które towarzyszyły ludzkości od zawsze), znajdziemy w „Lalce” na jakieś odniesienia do współczesnego świata? Czy sto lat to już na tyle dużo, że nasze społeczeństwo jest już zupełnie inne i nie ma nic wspólnego z kupcami i arystokratkami?

Gdyby Bolesław Prus pisał teraz „Lalkę”, gdzie umieściłby akcję? Na zapleczu dyskontu, korytarzach korporacyjnych budynków, w pokojach reprywatyzowanych kamienic? A kim byliby bohaterowie jego powieści? Sprzedawcami, biznesmenami, politykami? Czy dalej Stach Wokulski rozbiłby się o szklany sufit, czy jednak bogactwo otworzyłoby mu drogę społecznego awansu?

Zapraszam do poszukania odpowiedzi na te wszystkie (a także kilka innych) pytania w czasie warsztatów wprowadzających do spektaklu „Lalka”. Nie będziemy siedzieć i analizować, lecz spróbujemy stworzyć kilka obrazów – tego, jak społeczeństwo wyglądało kiedyś, jakie jest dzisiaj, a jakie mogłoby być. Warsztat nie wymaga umiejętności aktorskich, plastycznych lub ruchowych – jest otwarty dla wszystkich. Nie ma także konieczności znajomości tekstu „Lalki” – wystarczy otwarta głowa i trochę wyobraźni.

Prowadząca: Małgorzata Mostek

Warsztat skierowany jest do osób powyżej 16 roku życia.

Udział w warsztatach jest bezpłatny – obowiązują zapisy: zg@kultura.olawa.pl

 

 

lalka_plakat_small

Bilety do nabycia w kasie OWE Odra i online.