Spotkanie z klasyką. Godziński Piano Duo

Data: 20 września 2018 Miejsce: Ośrodek Kultury w Oławie ul. 11 Listopada 27 Wstęp wolny

Opis

Centrum Sztuki w Oławie zaprasza na kolejny koncert fortepianowy organizowany we współpracy z Towarzystwem Ferenca Liszta we Wrocławiu w ramach cyklu wydarzeń muzycznych pn. ”Wieczory Lisztowskie”

”Godziński Piano Duo” w wykonaniu Arkadiusza i Sebastiana Godzińskich odbędzie się 20 września o godzinie 18:00 w budynku Ośrodka Kultury. Wstęp wolny.

Duet fortepianowy tworzą bracia Arkadiusz i Sebastian. Grają ze sobą razem, odkąd rodzice kupili pierwsze pianino czyli od 6 roku życia. Pierwszy duży sukces odnotowali w 2005 r., zdobywając I miejsce na międzynarodowym konkursie w Paryżu „Concours Musical de France”.

Swoje umiejętności gry zespołowej rozwijali początkowo na Akademii Muzycznej w Gdańsku, następnie w trakcie studiów magisterskich w Hochschule für Musik und Theater w Rostocku, gdzie kształcą się w mistrzowskiej klasie duetu fortepianowego u prof. prof. Volkera Stenzla i Hansa Petera Stenzla. Na okres trwania studiów zostało im przyznane prestiżowe stypendium DAAD (Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej). Pod opieką profesorów Stenzl w 2017 r. osiągnęli kolejne sukcesy: dwie I nagrody na Concours Musical de France w Paryżu w kategorii Artistique Excellence i Artistique Virtuosite, I nagrodę na XV Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Premio Citta’ di Padova w Padwie we Włoszech i II nagrodę na XXVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Roma w Rzymie. Bracia Godzińscy byli wielokrotnie nagradzani przez ogólnopolskie i samorządowe instytucje za wybitne osiągnięcia.
Repertuar zespołu obejmuje kompozycje na cztery ręce i dwa fortepiany od epoki klasycznej do czasów współczesnych. Przez lata wspólnej pracy duet występował na wielu koncertach w Polsce, Niemczech, Francji i we Włoszech.
Zapraszamy!