Seans Kinomana

Data: 14 czerwca 2018 Miejsce: OWE ODRA, ul. Młyńska 3 Kup bilet

Opis

Seans Kinomana – ostatni przed przerwa wakacyjną

Ostatni przed wakacjami Seans Kinomana, a konkretnie “Lady Bird” w czwartek 14 czerwca o 18:00. Film, którego „sercem historii” jest skomplikowana relacja matka- nastoletnia córka.

W kalifornijskim Sacramento życie klasy średniej dalekie jest od czaru Hollywood i kultury wschodniego wybrzeża. Christine „Lady Bird” McPherson (Saoirse Ronan), zbuntowana uczennica katolickiego liceum, ze wszystkich sił sprzeciwia się matce – kobiecie silnej, wyrazistej, o jasno sprecyzowanych poglądach, pracującej bez wytchnienia jako pielęgniarka po tym, jak jej mąż stracił pracę. Bunt dziewczyny, która postanowiła nadać sobie nowe imię, ma wymiar walki z samą sobą – niezależność nastolatki ma wiele wspólnego z charakterem matki.
„Lady Bird” to bezkompromisowy portret Ameryki początku lat dwutysięcznych oraz nielukrowana wizja relacji międzyludzkich, które kształtują nas na resztę życia.
2 Złote Globy (Najlepsza: Komedia, Aktorka w Komedii), 5 nominacji do Oscara, 3 nominacje do Nagrody BAFTA, nagroda Independent Spirit – Najlepszy Scenariusz.
Warto. Tym bardziej, że bilety kosztują tylko 10 zł. Zapraszamy!

Bilety do nabycia w kasie OWE Odra i online.

Wybierz datę