Listopadowy Seans Kinomana

Data: 21 listopada 2019 Miejsce: KINO ODRA, ul. Młyńska 3 Kup bilet

Opis

Ekranizacja powieści “Carol” Patricii Highsmith to kameralny melodramat, którego ambicją było pokazanie uczucia rozsadzającego obyczajowy gorset epoki. Film, który obejrzymy w ramach listopadowego Seansu Kinomana, dzięki najwyższej klasy aktorstwu, pięknym zdjęciom i muzyce realizuje to założenie z nawiązką, unikając przy tym sentymentalnego banału.

Obraz, który zdobył ponad 80 nagród i wyróżnień opowiada o romansie zamężnej, dojrzałej kobiety, w której dorasta decyzja o rozwodzie (Cate Blanchett) oraz młodej, początkującej fotografki (Rooney Mara). Poznają się przypadkowo w Nowym Jorku, ogarniętym szałem bożonarodzeniowych zakupów. Od pierwszego spotkania rodzi się między nimi fascynacja, szybko przeradzająca się w uczucie silniejsze, niż nakazy obyczajowe lat 50., w których żyją.

Wybrane wyróżnienia: nagroda dla najlepszej aktorki i nominacja do Złotej Palmy w Cannes, 6 nominacji do Oscara, 5 do Złotych Globów, 9 do nagród BAFTA. Złota Żaba na Camerimage za najlepsze zdjęcia.

Zapraszamy do Kina Odra 21 listopada o godz. 18:00. Bilety w cenie 12 zł dostępne w kasie i online na kultura.olawa.pl. Seans poprzedzi prelekcja Bartosza Solarewicza – animatora kultury filmowej i tłumacza.

Bilety do nabycia w kasie OWE Odra i online.

Wybierz datę