Koncert Noworoczny

Data: 6 stycznia 2019 Miejsce: OWE ODRA, ul. Młyńska 3, Oława Kup bilet

Opis

Centrum Sztuki w Oławie zaprasza na Koncert Noworoczny „Usta milczą, dusza śpiewa” w wykonaniu West Side Sinfonietta NFM Orkiestra Salonowa, który odbędzie się w niedzielę 6 stycznia 2019 r. o godz. 16:30 w OWE Odra przy ul. Młyńskiej 3.

Orkiestra nawiązuje do XIX-wiecznej tradycji koncertów salonowych. Zespół współtworzą muzycy Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu im. Witolda Lutosławskiego i Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Inicjatywa ta jest wyjątkowa na skalę Polski, a nawet Europy.

Muzycy tych dwóch znakomitych instytucji wymieniają się różnorodnymi doświadczeniami artystycznymi, dając znakomite i pełne pasji koncerty.

Zespół, zgodnie z dawną tradycją, jest prowadzony przez skrzypka, który pełni jednocześnie funkcję dyrygenta. Rolę tę powierzono wybitnym muzykom – koncertmistrzom: Pawłowi Maślance i Marcinowi Danilewskiemu. To oni tworzą trzon zespołu wraz z doskonałym kontrabasistą Jackiem Sosną. Na scenie wystąpią również: Ewa Biegas – sopran i Przemysław Borys – tenor.

Repertuar orkiestry jest różnorodny, obejmuje zarówno dzieła klasyczne, jak i muzykę salonową. Ta niezwykła orkiestra zawdzięcza swoje istnienie przychylności dyrektora Narodowego Forum Muzyki – Andrzeja Kosendiaka oraz dyrektor Filharmonii im. M. Karłowicza – Doroty Serwy.

W programie usłyszymy m.in.: O sole mio (E. Di Capua), O mio babbino caro z opery Gianni Schicchi (G. Puccini), Czechen-Polka op.13 (J. Strauss syn), Libiamo ne’ lieti calici z opery Traviata (G. Verdi), Kaprys a-moll op. 1 nr 24 (N. Paganini), Przetańczyć całą noc z musicalu My Fair Lady (F. Loewe), Time to Say Goodbye (F. Sartori) czy tytułowe Usta milczą, dusza śpiewa z operetki Wesoła Wdówka (F. Lehár).

Bilety normalne w cenie 55 zł i ulgowe w cenie 40 zł już do nabycia w Kasie OWE Odra oraz na www.kultura.olawa.pl.

Zapraszamy!

Bilety do nabycia w kasie OWE Odra i online.

Wybierz datę