Koncert Ani Dąbrowskiej

Data: Miejsce: Kup bilet

Opis

Ania Dąbrowska, wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka, jedna z najbardziej utalentowanych polskich piosenkarek ostatniej dekady.
Pierwszy raz szerszej publiczności pokazała się w 2002 roku w programie rozrywkowym “Idol”, ale zadebiutowała w 2004 roku albumem “Samotność po zmierzchu”, który zdobył wysokie uznanie krytyki i publiczności. Wydawnictwo “Kilka historii na ten sam temat” z 2006 roku było jej pierwszym albumem nawiązującym do tradycji polskiej muzyki lat 60. i 70. XX w., co podkreślała także stylizacja wizualna wokalistki. W czerwcu 2008 roku ukazała się trzecia płyta Ani Dąbrowskiej zatytułowana “W spodniach czy w sukience?”. Krążek kontynuował zapoczątkowaną na poprzednim wydawnictwie tematykę retro i styl lat 60., co na tym etapie kariery artystki stało się znakiem rozpoznawczym jej twórczości. W kwietniu 2010 odbyła się premiera czwartego albumu, zatytułowanego “Ania Movie”, na którym znalazły się się wyłącznie covery piosenek z klasycznych filmów i seriali. Album okazał się kolejnym dużym sukcesem wokalistki. Dwa lata później ukazała się kolejna płyta “Bawię się świetnie”, a po czterech latach, w 2016 “Dla naiwnych marzycieli”. Pod koniec września ubiegłego roku otrzymała nominację do nagród MTV Europe Music Awards 2016 w kategorii “Najlepszy polski wykonawca”.

Łącznie artystka sprzedała ponad 200.000 płyt, a każdy z wydanych dotąd albumów zyskał status Platynowej Płyty.

Jest laureatką wielu nagród branżowych i jedną z najczęściej nominowanych artystek do Nagrody Muzycznej Fryderyk. Na dzień dzisiejszy ma na swoim koncie 9 wygranych statuetek!

Ania Dąbrowska ma na koncie wiele dużych tras koncertowych, obejmujących swym zasięgiem największe miasta w Polsce. Już wkrótce 10 grudnia odwiedzi Oławę, a jej koncert to największe przeboje z przekroju całej kariery. Serdecznie zapraszamy!

Bilety do nabycia w kasie OWE Odra i online.