Kino Seniora w listopadzie w Kinie Odra

Data: 5 i 12 listopada 2019 Miejsce: KINO ODRA, ul. Młyńska 3 Kup bilet

Opis

W listopadzie w cyklu Kino Seniora proponujemy dwa tytuły. Pierwszy film to “Boże Ciało” w reżyserii Jana Komasy, który od premiery na festiwalu w Wenecji święci triumfy na światowym rynku. Twórcy mogą się pochwalić kolejnymi sukcesami – prawa do dystrybucji filmu zostały sprzedane do imponującej liczby prawie 40 krajów. Dodatkowo, produkcję uwzględniono w programach blisko 60 międzynarodowych festiwali. “Boże ciało” to polski kandydat do Oscara, obraz niezwykle oryginalny w polskim i europejskim kinie – odważna produkcja ocierająca się o tematy tabu, dotykająca kwestii społecznych podziałów oraz skomplikowanej duchowości młodych ludzi. Na “Boże Ciało” w cyklu Kino Seniora zapraszamy we wtorek 5 listopada o godz. 13:00.

Drugim tytułem, ktory zaprezentujemy dla Seniorów w listopadzie będzie “Obywatel Jones” – obraz, który przez krytyków został okrzykniety jednym z najlepszych filmów w karierze reżyserki Agnieszki Holland. Ma formułę wystawnego widowiska historycznego osnutego wokół śledztwa prowadzonego przez niezależnego walijskiego dziennikarza Garetha Jonesa (James Norton) w sprawie głodu na Ukrainie w latach 30. XX w.

Jones (postać autentyczna) odkrył, że zyski, które sowieckie władze czerpały z handlu zbożem, nie są przeznaczane na produkcję żywności, tylko na budowę czołgów i karabinów oraz na realizację planu pięcioletniego. W efekcie miliony ludzi umierały z głodu a Zachód, robiąc z komunistami interesy, udawał, że tego procederu nie widzi. Na “Obywatela Jonesa” zapraszamy we wtorek 12 listopada o godz. 13:00.

Bilety dla posiadaczy Karty Seniora w promocyjnej cenie 12 zł dostępne w kasie Kina Odra oraz na kultura.olawa.pl. Przypominamy o 20% zniżce w Kawiarence KINOVA dla posiadaczy Oławskiej Karty Seniora.

 

 

Bilety do nabycia w kasie OWE Odra i online.

Wybierz datę