Kabaret Hrabi

Data: Miejsce: Kup bilet

Opis

Centrum Sztuki w Oławie
zaprasza na występ
Kabaretu Hrabi z programem “Cyrkuśniki”,
który odbędzie się w piątek 8 września
o godz. 17:00 i 20:00 w OWE Odra

Hrabi, w składzie: Joanna Kołaczkowska, Tomasz Majer, Dariusz Kamys i Łukasz Pietsch, przyjadą do nas ze swoim najnowszym programem Cyrkuśniki. Skąd taka nazwa? “Patrzcie, idzie nasz miejscowy cyrkuśnik”! – lata temu usłyszał Dariusz Kamys, wchodząc do sklepu spożywczego. I taka jest geneza powstania nowego programu kabaretowego przezabawnej czwórki, która występuje razem od 2003 roku i ma na swoim koncie występy z takimi hitami kabaretowymi jak: Terapia, Hrabi Dracula, Kobieta i Mężczyzna, Syf i malaria, Savoir vivre, Gdy powiesz: TAK, Bez wąsów czy Aktorem w płot.
Przypominamy skład i osobowości Hrabi:
Joanna Kołaczkowska – mówią na nią Asior. Zaczynała w 1988 roku, w kabarecie Drugi Garnitur. W 1989, kiedy zespół zakończył swoją działalność, Joanna metodą transferu dostała się do powstającego z popiołów kabaretu POTEM. W zespole tym grała do 1999 roku, z powodzeniem wcielając się w role kapturków, królewien (przeważnie brzydkich), dzieweczek i babochłopów. Aśka w Hrabi jest liderem, jednym z. Bo w Hrabi liderów jest dwóch, co sprawdza się znakomicie. Aśka jest najbardziej ortodoksyjna w sprawach artystycznych. Kamol zaś nie przejednany w sprawach pozostałych.

Tomasz Majer – czyli Bajer. Z zespołem od 2003 roku. Tomek zaczynał przed laty, w zielonogórskim kabarecie „Miłe twarze” – składającym się z właścicieli twarzy, do których Tomek należy jak nikt inny na świecie. Tomek jest najbardziej towarzyskim elementem kabaretu Hrabi. Gdy jesteście na imprezie, na której nie ma Aśki, Kamola i Łukasza, a nadal jest Bajer – znak, że czas spać. Jak się uważnie przyjrzycie Tomkowi, zauważycie, że posiada ciekawą twarz. Do tego wysoki, zawsze uśmiechnięty, ma w sobie coś, czego nie ma ani Kamol, ani Łukasz, ani Aśka.

Dariusz Kamys – wołają go Kamol. Zaczynał w 1984 roku, w kabarecie POTEM. W 1999, kiedy zespół zakończył swoją działalność, Kamol założył z Grześkiem Halamą kabaret HiFi – zespół po trzyletniej działalności rozwiązał się. Kamol znany z chorobliwego przywiązania do sceny, założył kolejny – HRABI. Dariusz Kamys jest motorem i liderem kabaretu. Silny psychicznie, niczego się nie boi, porażek też. Autor, pomysłodawca serialu improwizowanego „Spadkobiercy”.
Inni o nim: Wszechstronny mechanizm napędowy. Założyciel, tekściarz, aktor względnie lider takich formacji, jak Potem, Ciach, Hi-Fi, a obecnie Hrabi. Jego średnia pomysłów na minutę należy do najwyższych w kraju i w Wytwórni. Rekordzista Europy w nie zmontowanych materiałach.
Łukasz Pietsch – mówią na niego Lopez. W Hrabi na zawsze zostanie młodzieżą. Jest i będzie najmłodszy. Oprócz kabaretu, sercem związany ze sportem (tenis). Muzyk w kabarecie to zwykle kłopot – schowany za swoim instrumentem, nosi w sobie przekonanie, że nikt go nie widzi i w trakcie spektaklu może się ponudzić. W Hrabi nikt się nie może nudzić. Łukasz jest częścią zespołu i jest aktorem. I to coraz lepszym.

Bilety do nabycia w kasie OWE Odra i online.