Istota w przestrzeni

Data: do 27 października Miejsce: Ośrodek Kultury w Oławie ul. 11 Listopada 27 | Galeria OKO Wstęp wolny

Opis

Istota w przestrzeni – wystawa prac studentów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu

Katarzyna Jakubiak

Urodzona 14 kwietnia 1996 roku. Uczęszczała do OSSP we Wrocławiu. Po zakończeniu nauki w szkole średniej studiowała Architekturę Wnętrz na wrocławskim ASP. Laureatka licznych konkursów i stypendystka. W swojej sztuce kieruje się chwilą i uczuciem. Jej prace mają uwieczniać moment, który uleciał.

“Prace, które prezentuję na mojej wystawie to synergia istoty ludzkiej i struktury. Te dwa media przeplatają się wzajemnie, tworząc ciągle zmieniającą się, nietrwałą sytuację. Twarze dostrzegane z daleka wydają się być czytelne, jednak przy coraz bliższym spojrzeniu zdają się rozmywać i drgać, jakby miały ulecieć. Problematyka jaką poruszam w swoich pracach ma nakłonić do zatrzymania się przy obrazie i spojrzenie na niego jak na klatkę z filmu. Chcę, żebyście nadali tym pracom ruch i wyobrazili sobie, że jesteście w przestrzeni obrazu, która otacza was ciągle zmieniającą się materią”.

Kamil Dobrowolski

Urodzony 10 grudnia 1996 roku we Wrocławiu swoją edukację artystyczną zaczął w Zespole Szkół Plastycznych we Wrocławiu, którą ukończył dyplomem ze sztuki wizualnej oceną celującą. Rysunek był nieodłączną częścią jego życia, więc po szkole średniej kontynuował naukę na Wrocławskim ASP na kierunku „Grafika”.

Kamil to młody artysta działający prężnie w życiu kulturalnym Wrocławia. Najczęściej stosowanymi przez niego mediami są fotografia, rysunek oraz grafika. Może się on pochwalić nagrodami w konkursach m.in. „Święto Wrocławia” czy w międzynarodowym konkursie rysunkowym „Pamiętajcie o Ogrodach”. W latach 2014-2018 brał udział przy tworzeniu unikatowych murali na podwórku przy ul. Roosevelta. Jest zaangażowany w działania artystyczno-społeczne oraz nauczanie. Jego twórczość skupia się na postępie cywilizacyjnym, ekologii, rozwoju oraz roli prostego człowieka w zmieniającym się świecie. Ważną inspiracją dla artysty jest sen oraz różnorako interpretowane pojecie „przebytej drogi”.

Wystawę można oglądać do 27 października w Galerii OKO, Ośrodek Kultury (filia nr 2 Centrum Sztuki w Oławie).