Grudniowe Kino Seniora

Data: 14.12.2021 Miejsce: KINO ODRA, ul. Młyńska 3 Kup bilet

Opis

Kulisy mafii reprywatyzacyjnej i niewyjaśniona sprawa śmierci Jolanty Brzeskiej – poruszający dramat sensacyjny i społeczny w Kinie Seniora

Lokatorka” obnaża prawdę na temat szokującego procederu, w wyniku którego w samej tylko Warszawie zreprywatyzowano ponad 4000 nieruchomości wartych 20 miliardów złotych, a 50 tysięcy osób – uznanych za zbędny balast – pozbawiono dachu nad głową. To także film o ludziach, którzy próbując przeciwstawić się „czyścicielom kamienic” oraz bezwzględnemu układowi polityki, przestępczości i biznesu, musieli ponieść najwyższą cenę.

“Brzeska wyszła z domu 1 marca 2011 roku i nigdy do niego nie wróciła. Jej zaginięcie zgłosiła na policję córka Magdalena. W marcu 2011 roku w Parku Kultury w Powsinie znaleziono spalone zwłoki kobiety, które połączono z zaginięciem społeczniczki, a w kwietniu sekcja potwierdziła, że spalona kobieta z Powsina to właśnie Jolanta Brzeska” – TVP.info.

Film odsłania kulisy funkcjonowania i metody działania tzw. mafii reprywatyzacyjnej, dla której niechciani lokatorzy stanowią wyłącznie „ludzką wkładkę” do przejmowanych siłą kamienic, a dramaty ich mieszkańców są niczym wobec walki o wpływy i niewyobrażalne pieniądze…

Na Grudniowe Kino Seniora zapraszamy 14 grudnia o godz. 13:00. Bilety dla Seniorów w promocyjnej cenie 12 zł do nabycia w kasie Kina Odra.

Bilety do nabycia w kasie OWE Odra i online.

Wybierz datę