Funky Kleks – piosenki z filmów o Panu Kleksie

Data: 02.06.2021 Miejsce: Ośrodek Kultury w Oławie ul. 11 Listopada 27 Kup bilet

Opis

To idealna propozycja na rozrywkę dla całej rodziny!

Zapraszamy na wyjątkową muzyczną podróż, która łączy pokolenia!

Któż z nas nie zna Ambrożego Kleksa – ekscentrycznego nauczyciela, w którego filmową postać brawurowo ecielił się Piotr Fronczewski? Fanów Pana Kleksa i muzyki z filmów o nim zapraszamy 2 czerwca o godz. 18:00 do Ośrodka Kultury (filia nr 2 Centrum Sztuki w Oławie) na koncert Funky Kleks!

Film “Akademia Pana Kleksa” to kultowa ekranizacja cenionej książki Jana Brzechwy o tym samym tytule. Podobnie jak następne części: “Podróże Pana Kleksa” oraz  “Pan Kleks w Kosmosie” wychowała całe pokolenia Polaków. Nie mniej kultową stała się muzyka napisana do tych filmów. Piosenki stworzone przez Andrzeja Korzyńskiego są doskonałymi kompozycjami, stanowią jeden z kamieni milowych w polskiej muzyce rozrywkowej. Chyba każdemu z nas niejednokrotnie zdarzyło się zanucić: “Kaczkę dziwaczkę”, “Witajcie w naszej bajce”, “Na wyspach Bergamuthach” czy “Z poradnika Młodego Zielarza”.

Projekt Funky Kleks powstał z chęci oddania hołdu muzyce z filmów o Panu Kleksie. Jego założycielem jest wrocławski basista Wojtek Bergander, który zaprosił do współpracy wrocławskich muzyków: Anna Malek (wokal), Piotr Świętoniowski (instrumenty klawiszowe), Maciej Mazurek (gitara), Jarosław Korzonek (perkusja).

Podczas koncertu usłyszycie piętnaście piosenek z trzech filmów o Panu Kleksie, okraszonych nowoczesnymi i mocno funkowymi brzmieniami.

Bilety w cenie 20 zł już dostępne online na kultura.olawa.pl, w kasie OWE Odra i w kasie Ośrodka Kultury na godzinę przed koncertem (tylko w przypadku wolnych miejsc).

Zespół wystąpi w składzie:

Anna Malek – wokalistka, autorka tekstów i piosenek. Ćwierćfinalistka 11. Edycji The Voice of Poland, Półfinalistka 2. edycji programu X Factor (z zespołem Soul City). Absolwentka jazzu i muzyki estradowej w Nysie, dziennikarstwa muzycznego w DSW we Wrocławiu oraz Studium Musicalowego przy Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Śpiewa w Opole Gospel Choir, z którym wielokrotnie występowała podczas KFPP w Opolu; jest wokalistką w zespole Funky Kleks.
Śpiewała zarówno koncerty inscenizowane w teatrach, na przykład „Flower Power” reżyserowany przez Jerzego Bielunasa podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, jak i koncerty telewizyjne, tj. Sylwester w TVN 2019/2020.

Wojtek Bergander – basista, kontrabasista, kompozytor. Członek zespołów: Jabłonka, Jazzblaster, Krzysztof Żesławski Quartet, Funk’N’Tronic. Muzyk sesyjny. Współpracuje m.in. z Narodowym Forum Muzyki NFM czy Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu.

Piotr Świętoniowski – klawiszowiec, producent, aranżer. Członek zespołu The Hats – oficjalnego zespołu Anity Lipnickiej oraz zespołu HooDoo Band.

Maciej Mazurek – gitarzysta, współpracuje z orkiestrami Tomasza Szymusia, Adama Sztaby oraz Tomasza Filipczaka. Jest członkiem zespołu L.U.C oraz Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu.

Jarosław Korzonek – perkusista, współpracuje z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu oraz Teatrem Muzycznym w Łodzi, Opole Gospel Choir, Dzióbek Band oraz Lime. Jest członkiem zespołu Jabłonka.

 

Bilety do nabycia w kasie OWE Odra i online.

Wybierz datę