Cantus Olaviensis

Data: 17 września 2019 Miejsce: Ośrodek Kultury w Oławie ul. 11 Listopada 27 Wstęp wolny

Opis

Koncert Galowy Zespołu Wokalnego Cantus Olaviensis

Zapraszamy na koncert jubileuszowy z okazji 10-lecia działalności Zespołu Wokalnego Cantus Olaviensis działającego przy Centrum Sztuki w Oławie, który odbędzie się 17 listopada (niedziela) o godz. 16.00 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury przy ul. 11 Listopada 27 (filia nr 2 Centrum sztuki w Oławie). Wstęp wolny.
Na repertuar koncertu złożą się utwory operetkowe oraz muzyki sakralnej. Podczas koncertu do obecnego składu zespołu dołączą byli członkowie oraz zaproszeni soliści.
W dniu koncertu uczestnikom wydarzenia podarujemy wydaną przez Centrum Sztuki w Oławie płytę pt. „Na drogach ku wieczności… Muzyka wokalna różnych wyznań chrześcijańskich”. Jak mówi dyrygent zespołu, Barbara Szarejko – Nestor : “Wszystko zaczęło się w 2007 roku, gdy wraz z Kameralnym Chórem Angelus odbyły się pierwsze warsztaty z zakresu muzyki religijnej. Potem było ponad 30 podobnych kilkudniowych sesji, a do Angelusa dołączyły kolejne prowadzone przeze mnie zespoły – Cantus Olaviensis, Silesius i Musica Caelesti. Stopniowo powstała idea spacerów międzykulturowych, podczas których publiczność z artystami odwiedzała różne świątynie chrześcijańskie. Mieliśmy także przywilej wykonywania tych utworów podczas nabożeństw – katolickich, prawosławnych i protestanckich.Niewątpliwie członkowie Cantus Olaviensis mieli największy wkład w tworzenie niniejszych nagrań. Ale nie można nie wspomnieć wszystkich tych, którzy brali udział w kolejnych etapach pracy nad repertuarem religijnym – wykładowców, duchownych, naukowców; a także wszystkich chórzystów, którzy przez te lata zostawili w świadomości innych cząstkę siebie. Nie sposób wymienić Ich wszystkich z imienia i nazwiska. Należą się Im dzisiaj wielkie podziękowania.”
Zespół Wokalny Cantus Olaviensis w ciągu 10 lat ze składu amatorskiego rozwinął się w grupę artystyczną, skupiającą muzyków z dużym doświadczeniem scenicznym, niezwykle cenioną i częstokroć zapraszaną do oprawy muzycznej ważnych uroczystości. Cantus Olaviensis może poszczycić się licznymi sukcesami – indywidualne występy, udział w tournée artystycznych projektu Pasja XXI, występ na Zamku na Hradczanach w Pradze, nagradzane występy na konkursach i festiwalach oraz udział w największej superprodukcji Opery Wrocławskiej: Zarzuela show – Hiszpańska noc z Carmen.