“Nieumiarkowania” Błażeja Króla.

“Nieumiarkowania” Błażeja Króla. 

Wokalista promuje płytę w nowej rzeczywistości 

20 września w Centrum Sztuki w Oławie wystąpił Błażej Król, jeden z najciekawszych i najbardziej wyrazistych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia. Artysta zaprezentował oławskiej publiczności m.in. materiał z najnowszego albumu „Nieumiarkowania”.

Po kilku miesiącach bez imprez i koncertów miasta powoli wracają ze swoimi muzycznymi propozycjami, a głód koncertowy jest ogromny. Do oławskiego Centrum Sztuki w ostatnią niedzielę zawitał Błażej Król. Artysta ten na początku swojej muzycznej drogi związany z zespołem Kawałek Kulki, później razem z Maurycym Kiebzakiem-Górskim współtworzył eteryczny duet UL/KR, a w 2014 roku nagrał swoją pierwszą solową płytę. Teraz artysta promuje swój ostatni, piaty już krążek. Do najbardziej znanych piosenek Króla należą m.in. takie utwory jak “Z tobą /do domu”, “Te smaki i zapachy”, “Powoli”, “Głodne dusze” czy “Druga pomoc”. I to między innymi te utwory wybrzmiały wczoraj ze sceny.

Błażej Król to niesamowicie naturalny artysta, pełen nieziemsko szczerej energii. Trudno porównać go do kogokolwiek na polskiej scenie. Tajemniczy, charyzmatyczny i absolutnie nieoczywisty – to słowa, którymi można opisać Króla. Tworzy on swój własny styl, który wzrusza, zaskakuje i budzi. Na scenie Błażej czuje się swobodnie. Choć mówi niewiele, to przekaz, jaki ze sobą niesie, jest ogromny. I ten dystans do siebie i świata… 

Na oławskiej scenie – obok Błażeja – zagrali także jego żona – Iwona Król – instrumenty klawiszowe, wokal (przeszywający głos, przypominający wokale z punkowych hitów z lat 90.), Thomas Fietz – perkusja, elektronika, Jan Migdal – bas oraz Monika Muc – saksofon.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Grabuś

Tekst ukazał się na portalu KulturalneMedia.pl pod linkiem:

Więcej zdjęć w albumie “Król w OWE Odra” na facebooku Centrum Sztuki w Oławie (facebook.com/kultura.olawa).