The Cuban Latin Jazz & Yaremi Kordos – Music of Buena Vista

Data: 15.08.2021 Miejsce: Tereny zielone za Ośrodkiem Kultury Wstęp wolny

Opis

The Cuban Latin Jazz & Yaremi Kordos – Music of Buena Vista

Jeśli macie ochotę poczuć klimat Hawany w samym środku lata, to ten koncert jest dla Was. Zapraszamy na muzyczną podróż na Kubę, którą odbędziemy wspólnie w ramach minigrantów “Przestrzeń Kultury – Oława 2021”, organizowanych przez Centrum Sztuki w Oławie. Przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Oławie. Zapraszamy na żywiołowy koncert, poświęcony muzyce legendarnego Buena Vista Social Club. Jest to nie lada gratka dla entuzajastów muzyki kubańskiej, fanów projektu “Buena Vista Social Club”, jak również osób, które po prostu lubią się poruszać przy dobrej tanecznej muzyce na żywo.
Artyści The Cuban Latin Jazz tworzą mieszankę kulturową, łączącą kubańskie rytmy i słowiańską melodykę, noszącą znamiona korzeni kubańskich, polskich i ukraińskich. Mają na swoim koncie liczne koncerty, wydania płytowe i prestiżowe nagrody festiwalowe (“Jazz nad Odrą”, “Jazz Juniors”).

Gościem specjalnym projektu i jego kobiecą ozdobą jest Yaremi Kordos – jedyna wokalistka zamieszkująca w Europie, która osobiście wpspółpracowała na scenie z muzykami z Buena Vista Social Club na Kubie (m.in. Omara Portuondo, Ibrahim Ferrer).

Widzimy się i słyszymy już 15.08.2021 r. o godzinie 19:00, na Terenach Zielonych Ośrodka Kultury przy ul. 11 Listopada 27. Wstęp wolny! O zaplecze gastronomiczne zadba MOMO Chillout Bar.