LETNIE PARTY

Data: Miejsce: Kup bilet

Opis

plakat_letnie_party_2016

 

20 SIEPRNIA/ MIASTECZKO
wstęp wolny

20 sierpnia zapraszamy na imprezę plenerową kończącą okres wakacyjny, która odbędzie się na terenie rekreacyjnym miasta (Miasteczko). Zapraszamy oławską (i nie tylko) młodzież do uczestnictwa w koncertach, pokazach.

Nastąpiła zmiana w programie – jako gwiazda wieczoru nie wystąpi LUC a MARIKA. Mamy nadzieję, że spodobają się Wam nasze propozycje.

Na scenie zagrają: MARIKA, CHEEBA oraz ZEBRA.  Odbędą się rowerowe show i pokaz stuntu motocyklowego. W ramach projektu MŁODA COOLTURA zorganizowane zostanie także planszoaktywne pożegnanie wakacji zorganizowane z inicjatywy lokalnej młodzieży.

 

MARIKA

MARIKAfotoEliza_Stegienka_small

Marika to bez wątpienia jedna z najciekawszych postaci polskiej sceny muzyki niezależnej. Nieszablonowa wokalistka, autorka zapadających w pamięć tekstów, pełna uśmiechu i pozytywnej energii osobowość sceniczna, a przede wszystkim szczera i spontaniczna artystka, która nie lubi stać w miejscu i stale poszukuje nowych form wyrazu. Ta wszechstronność, czyli umiejętność odnalezienia się w bardzo zróżnicowanych stylach i konwencjach muzycznych, to efekt niebagatelnego (bo już kilkunastoletniego) doświadczenia w sceniczno-studyjnej działalności. Warto też wspomnieć, że na przestrzeni tych lat Marika współpracowała m.in. z Pablopavem, De Mono, Sokołem, Abradabem, Numer Razem, Maleo Reggae Rockers, EastWest Rockers, DJ-em 600V, DJ-em Feel-X-em, Lilu, Juniorem Stressem czy Reną.
Sceniczna charyzma Mariki, profesjonalizm oraz świetny kontakt z publicznością zostały zauważone przez organizatorów wielu imprez w Polsce i na świecie. Wśród najważniejszych koncertów artystki warto na pewno wymienić występy w Indiach, support nazywanej „Królową soulu” – Eryki Badu czy pojawienie się na scenie World Expo w Shanghaju. Marika miała również przyjemność wystąpić na festiwalu Woodstock w 2012 roku oraz na Dniach Unii Europejskiej, które odbyły się w Turcji.

 

CHEEBA

cheeba
Cheeba – Jest jednym z głównych przedstawicieli kultury reggae/dancehall w Polsce. Najmocniej kojarzony z grupą EastWest Rockers z którą wydał trzy dobrze przyjęte płyty: „ Ciężkie czasy”, „Jedyna Broń” i „Eastwest Fm” oraz najbardziej prężnej w Polsce grupy ragga jungle Respecta Crew, z którą wydał Ep. pt „Respecta Sounds”
Na scenie reggae rozpoczynał jako wokalista w projekcie Tabu Duby, frontmana jednego z najbardziej znanych polskich zespołów reggae – Baksish oraz w projektach „2,5 L” i „Shaupalatshyhashyshu” z którymi wygrał szereg przeglądów muzycznych. „Shaupalatshyhashyshu” był na tyle charyzmatyczny że Maryla Rodowicz słysząc ich na Przeglądzie Piosenki Studenckiej w Krakowie , kłóciła się z komisją o trzecie miejsce dla zespołu.
Cheeba nie zamyka się w określonych ramach muzycznych, czego oznaką jest wiele piosenek z w zupełnie innej stylistyce jak np. udział w piosence „Zbyt wiele”, która przekroczyła 40 milionów odtworzeń na You Tube. Piosenka była nominowana do nagrody Eska Awards z tej też okazji wokalista wystąpił na gali EMA Awards w sierpniu 2015 r.
Cheeba gościł na płytach takich wykonawców jak: De Mono , Czarny, Grubson, Jamal, Jarecki i DJ BRK , Junior Stress, United Flavour, Kaen, Vienio, Lilu, Mesajah,  Ras Luta,  Vavamuffin,Foliba. Zimą 2016 roku ma ukazać się jego debiutancka płyta. Artysta prowadzi również imprezy, m.in.: Festiwal Regałowisko Bielawa, Festiwal Wroclove Summer Stage, Najcieplejsze Miejsce na Ziemi, Wyspa Wisła Reggae Festiwal w Stężycy.

 

ZEBRA

zebra
Zebra dojrzała i wydobywa się z sieci, zręcznie wymykając się prostym kwalifikacjom. Zebra powstała w 2007 roku początkowo jako duet Natalii Norko i Zdzisława Orłowskiego. Zespół eksperymentuje wokół gatunku muzycznego, jakim jest szeroko pojęty dub ! Na swoim koncie mają trzy studyjne albumu “Dream Walking”, “Electronic Heart” i najnowszy krążek pt. “NORTH”. Jest magicznie, poważnie, czasem niepokojąco, mrocznie, chociaż nie zabraknie też ciepłych brzmień, przede wszystkim jest jednak dużo mocniej i dojrzalej. W przestrzeni, znacznie częściej niż wcześniej pojawia się ambient i nuta pscyhodeliczna. Nowa Zebra na dobre rozwija przy tym pasiastego irokeza, jest egzystencjalna, emocjonalna, zasysa w refleksję. Reggae’owy klawisz tym razem niepokoi i napina strunę specyficznej atmosfery. Lat osiemdziesiątych nie zabraknie. Kopa również, bo pomimo powagi, Zebra jest energetyczna.
„Od dźwięków gęsto. Zebrę ciągnie w gąszcz …”
Zebra była mile widziana na wielu dużych festiwalach w kraju i za granicą. Można powiedzieć, że Zebra koncertowała nieustannie i bez wytchnienia grając między innymi na takich festiwalach muzycznych w Polsce jak: Bielawa „Regałowisko” czy „Summer Fall Festival” w Płocku. Poza tym zespół wypracował również grono fanów w Czechach, gdzie zagrał m.in. na „TeOpate Fest” w Irlandii czy na Isle Of Man.

 

 

ROWEROWE SHOW – JONASZ PAKULSKI

rowerowe

Profesjonalny pokaz akrobacji rowerowej w wykonaniu Jonasza Pakulskiego, który od lat uprawia ekstremalną odmianę kolarstwa jaką jest trial rowerowy. Ma za sobą liczne występy w kraju i za granicą. Trenował m.in. nad kraterem wygasłego wulkanu, na największym lodowcu Islandii oraz na jednym z najwyższych klifów Irlandii. Zapewnia niezapomniane widowisko pełne trudnych ewaluacji rowerowych, wykonanych w sposób perfekcyjny i bardzo efektowny.

 

POKAZ STUNTU MOTOCYKLOWEGO – swoje umiejętności zaprezentuje Marcin MOCHU Mosiek!

mochu

Marcin Mosiek MOCHU jeden z czołowych zawodników polskiej sceny stunterskiej, jeden z najlepszych zawodników na świecie; trenuje od 2006r , charakteryzuje się wyjątkowo dynamicznym i agresywnym stylem jazdy, triki i akrobacje, które wykonuje należą do najtrudniejszych i najbardziej skomplikowanych technicznie. Zawodnik roku bierze udział w zawodach ogólnopolskich oraz międzynarodowych zajmując wysokie miejsca;
Mochu na co dzień trenuje na terenie dawnego lotniska w Legnicy oraz we Wrocławiu na terenie PZM i Sparty ściśle współpracując z ww organizacjami, których jest również członkiem; założył pierwszą w Polsce sekcje stuntu w PZM Wrocław;
W ciągu roku występuje na pokazach stuntu na terenie całego kraju i za granicą współpracuje z agencjami artystycznymi, sieciami hotelowymi, Ośrodkami Sportu i Rekreacji i Miejskimi Ośrodkami Kultury na terenie Dolnego Śląska, Ślaska, Wielkopolski i Pomorza, klubami sportowymi, sieciami sklepów zajmującymi się motoryzacją oraz urzędami miast, wspiera również szereg inicjatyw charytatywnych m.in. akcje Motoserce, Mokołaje, Orkiestrę Wielkiej Świątecznej Pomocy, nigdy nie odmówił żadnej akcji na rzecz potrzebujących wsparcia i pomocy – to człowiek, dla którego sezon trwa cały rok;
Doceniony przez władze miasta Oława, którego jest rodowitym mieszkańcem, dotrzymał w tym roku najbezpieczniejszy kask świata firmy Arai

 

 

POKAZ STREET WORKOUT OŁAWA

workout

Street Workout Oława to grupa sportowych zapaleńców i miłośników rewolucji na drążku. Nic dodać nic ująć, o nas nie ma co pisać, trzeba nas zobaczyć!

 

PLANSZOAKTYWNE POŻEGNANIE WAKACJI (w ramach projektu MŁODA COOLTURA) – to dwugodzinny projekt, podczas którego każdy z uczestników będzie miał okazję przeżyć fantastyczną przygodę ze światem gier planszowych. Pod dużym namiotem mieszkańcy niezależnie od wieku będą mogli usiąść i pograć w „planszówki”. Do dyspozycji będzie kilkadziesiąt tytułów starannie dobranych, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Podczas wydarzenia zostanie zorganizowany turniej gier planszowych z ciekawymi nagrodami. Za każdą zagraną grę planszową będzie można również dostać specjalny kupon. Na koniec inicjatywy wszystkie osoby z kuponami wezmą udział w wielkim losowaniu nagród w postaci gier planszowych.

 

ZGO Gać ZWIK MZEC Oława zdmiz-olawa200x200
Metalerg Autoliv Huta Oława

 

Bilety do nabycia w kasie OWE Odra i online.