Księżycowe gody

Data: Miejsce: Kup bilet

Opis

KSIĘŻYCOWE GODY
Spektakl taneczny z gościnnym udziałem Stefano Terrazzino

W maleńkiej wiosce, na skraju wielkiej puszczy, żyje młodziutka dziewczyna. Jest pełna marzeń i nadziei na wspaniałą przyszłość. A kiedy na jej drodze staje tajemniczy mężczyzna, stara się za wszelką cenę zamienić swoje fantazje w rzeczywistość. Zespół Teatru Tańca FlamencoArte sięga co prawda do legendy
osadzonej w kulturze cyganów andaluzyjskich, ale muzyka i taniec flamenco są jedynie środkiem do opowiedzenia historii uniwersalnej, która może się zdarzyć w każdym czasie i w każdym świecie.
A pytania, czy za każdym pragnieniem warto podążać, czy każdą cenę warto zapłacić, czy są granice,
których przekraczać nie należy, stanowią lekcję dojrzewania każdego z nas. Na scenie współistnieją
dwa światy: rzeczywisty ‐ barwny, pełen kolorów i wesołej muzyki świat cygańskiego pueblo i czarodziejski ‐ surowy, tajemniczy świat księżycowej magii. Brawurowe, dynamiczne choreografie, kolorowe, bogate stroje, charakterystyczny śpiew flamenco i gitarowa muzyka -­ wszystko to składa się
na długo pozostające w pamięci wydarzenie artystyczne.

Scenariusz: Mirella Gliwińska
Reżyseria: Magdalena Gnatowska
Choreografia: Nadia Mazur, Anna Ochman, Stefano Terrazzino

w rolach głównych: Nadia Mazur i Stefano Terrazzino
rola aktorska: Magdalena Gnatowska

śpiew  flamenco: Kinga Compa
gitara flamenco: Tomasz Skłodowski
taniec: Paulina Nava, Anna Ochman, Magdalena Tokarska

czas trwania: 75 min.

ksiezycowe_gody_plakat

 

Stefano Terrazzino

Tancerz, choreograf, aktor, piosenkarz, krawiec teatralny…

Urodzony 19.sierpnia 1979 roku w Mannheim w Niemczech (ówczesne NRD). Jeden z trzech synów Giovanny i Antonio Terrazzino. W odróżnieniu od swoich braci, Vincenzo i Marco, nie wybrał drogi związanej z piłką nożną, lecz z tańcem, z którym powiązał całe swoje życie.

Swoją karierę taneczną rozpoczął dość późno, bo w wieku 16 lat. Jednak mimo wszystko udało mu się osiągnąć to, o czym marzy niejeden tancerz. Zdobył międzynarodową klasę S w stylu latynoamerykańskim, wygrał wiele prestiżowych turniejów tanecznych stał się znanym i docenianym w Polsce oraz Niemczech.

W 2005 roku przyjechał do Polski. Miał być to kilkumiesięczny pobyt, jednak przeciągnął się aż do teraz. W ciągu 8 lat spędzonych w Polsce udało mu się zdobyć serca Polaków w programie Taniec z Gwiazdami zarówno dzięki swoim umiejętnościom jak i charakterowi. Kilkukrotnie doprowadził swoje partnerki do zwycięstwa, a z większością z nich dotarł do miejsca na podium. Od niedawna można oglądać Stefano również w niemieckiej edycji show.

Udział w telewizyjnym show otworzyło Stefano furtkę do innych aktywności artystycznych. Wydał bowiem płytę Cin Cin Amore oraz zagrał w serialach filmach oraz teatrze.

Magdalena Gnatowska

Magdalena Gnatowska

Aktorka teatralna, filmowa, serialowa i dubbingowa. Pedagog, reżyserka przedstawień teatralnych i dubbingu.

Artystka ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza. Jej pasją obok aktorstwa jest taniec, którego różne formy i techniki zgłębiała u warszawskich instruktorów. Od 2007 roku prowadzi zajęcia z interpretacji prozy w Szkole Aktorskiej Machulskich. Od 2008 roku reżyseruje również spektakle dyplomowe.

Magdalena Gnatowska ma w swoim dorobku występy na deskach Teatru Studio i Teatru Dramatycznego w Warszawie, w spektaklach teatralnych w reżyserii Jerzego Grzegorzewskiego (Śmierć Iwana Ilicza, Miasto liczy psie nosy, Cztery komedie równoległe, La Boheme), Adama Hanuszkiewicza (Zagraj to jeszcze raz), Józefa Szajny (Dante 1992), Leszka Mądzika (Kasandra), Piotra Cieślaka (Opera żebracza), Macieja Wojtyszki (Tamara), Mariusza Trelińskiego (Lautréamont-Sny) i wielu innych. Może się również pochwalić angażem w przedstawieniach realizowanych przez teatry offowe takich jak Ciocia Leosia Lopeza Mausere, Street Walker i Stójka w reż. Małgorzaty Szyszki.

Występowała również w Teatrze TV (Scena Faktu: Śmierć rotmistrza Pileckiego, Ryszarda Bugajskiego), filmach (m.in. “Ubu Król” Piotra Szulkina, „Plac Zbawiciele” Krzysztofa Krauze i ) i serialach (m.in. Boża podszewka Izabelli Cywińskiej, Na Wspólnej, Plebania, M jak Miłość, Ojciec Mateusz, Barwy Szczęścia, Komisarz Aleks).

nadia-mazur-1

Nadia Mazur

Tancerka flamenco, choreografka, założycielka Akademii FlamencoArte oraz Teatru Tańca FlamencoArte w Warszawie.

Nadia Mazur urodziła się i wychowała w Astanie, stolicy Kazachstanu. W Polsce podjęła i ukończyła studia muzykologiczne oraz rozpoczęła naukę tańca flamenco. Dzięki swej determinacji i pasji do tańca została absolwentką hiszpańskiej Fundación Cristina Heeren. W trakcie trzyletniego pobytu w Hiszpanii rozwijała swój talent pod okiem takich mistrzów jak: Milagros Menjibar, Ursula Lopez, Rafael Campallo, Adela Campallo, Jose Galvan, Javier Baron, Juana Amaya, Ruben El Olmo, Leonor Leal, Carmen Ledesma.

Artystka występowała na scenach Hiszpanii (Sol, T de Triana, Monasterio de la Cartuja), w Kazachstanie (festiwal w Almaty 2010,  2011), na Ukrainie i w wielu miastach Polski. Tancerka ma w swoim dorobku udział w wielu festiwalach, z których najważniejsze to warszawski Festiwal Sztuki Re:wizje 2010, festiwal kultury iberyjskiej Fiesta Alegrias (Lublin 2011) oraz Międzynarodowy Festiwal Duende (Poznań 2012, 2013).  W latach 2012 – 2013 Nadię Mazur występowała obok Emiliana Kamińskiego i Kasi Cichopek w spektaklu Testament cnotliwego rozpustnika w warszawskim Teatrze Kamienica, a w 2014 roku stworzyła choreografie flamenco do musicalu „Zorro” (Teatr Komedia w Warszawie).

Artystka w ramach działalności Teatru Tańca FlamencoArte zrealizowała spektakle: “Mowa Kwiatów”, “Księżycowe Gody” i „Wędrówki Duende”, a przy współpracy z opowiadaczką Mirellą Gliwińską spektakl “Kamienny Kwiat” oraz propozycję dla dzieci “Opowieść o Buciku Flamenco”. Prowadzi warsztaty tańca flamenco w Polsce i za granicą.

 

Bilety do nabycia w kasie OWE Odra i online.