WYSTAWY W GALERIACH – LUTY

Data: Luty 2024 Miejsce: Ośrodek Kultury w Oławie ul. 11 Listopada 27 | Galeria OKO Wstęp wolny

Opis

GALERIA “OKO” /parter/

“HEART”

Uczestnicy: VIII PRACOWNIA MALARSKA ASP WE WROCŁAWIU I PROWADZĄCY

Opiekun merytoryczny: ANNA MARIA KRAMM

Wernisaż: 13.02.2024 /wtorek/ godz. 18.00

Przypadkowa rozmowa, coś co uwagę skupia na wybranym fragmencie rzeczywistości, sztuka w spełnieniu i uzasadnieniu, niezliczone źródła inspirujące i motywujące, z których powstają pomysły i realizacje i przeświadczenie twórcy, które z czasem przerodzi się w pewność, że bez tej konkretnej formy obrazu, obiektu, instalacji rzeczywistość pozostaje nieodkryta. Te kilka słów, chciałoby przenieść wyobraźnię odbiorców w miejsce refleksji.
O wystawie „Heart” zadecydował fragment rozmowy i zbieg okoliczności, czas jako stała zmienna, by ostatecznie z emblematycznego kształtu „serca”, rozpoznawalnego znaku, połączonego nicią skojarzeń wydobyć wypowiedź w formie wystawy. Taki był też jej zamysł, aby coś prostego na granicy banału, przekornie pobudziło i zainspirowało. W wystawie biorą udział studenci z VIII Pracowni Malarstwa wrocławskiej ASP, pod merytoryczną opieką profesor prowadzącej i asystentek, które również dołączyły swoje prace do wystawy.

 

 

 

WYSTAWA NR 1 i NR 2 /I piętro/

“METAFORA I DOSŁOWNOŚĆ”

Wystawa prac grupy “AVANTI” Oławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod kierunkiem Bożeny Potoczny

Uczestnicy: Bieniek- Panecka Beata, Dziedzic Halina, Dzierżanowska Ewa, Jędruszek Stanisława, Juszko Barbara, Lech Krystyna, Majorek Krystyna, Michałowska Marga, Perska Ewa, Przeworski Wojtek, Sokołowska Maria, Tołwińska Krystyna, Winiarska Danuta, Woźnica Kazimiera.

Spełniając pasję malarską, tworzymy wieloraką rzeczywistość, jedni krążą wokół abstrakcji, inni kreują świat w konwencji realistycznej. Cenimy sobie wielokierunkowość rozwoju wyobraźni…”