Wystawy malarskie w październiku

Data: Październik 2021 Miejsce: Ośrodek Kultury w Oławie ul. 11 Listopada 27 | Galeria OKO Wstęp wolny

Opis

W październiku zapraszamy do Galerii OKO mieszczącej się w Ośrodku Kultury (filia nr 2 Centrum Sztuki w Oławie) na wystawę malarską Kazimiery Rudnickiej “Realne – Nierealne”.

Artystka zamieszkuje w Oławie; jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Opolu i Akademii Sztuk Plastycznych w Poznaniu (Pracownia Malarstwa i Rysunku prof. R. Dybczyńskiego). Od 1970 roku pracowała w Ośrodku Kultury w Oławie, gdzie zajmowała się edukacją plastyczną dzieci, młodzieży i dorosłych, a także twórczością artystyczną w dziedzinie malarstwa, rysunku, grafiki użytkowej oraz wystawiennictwem. Prowadziła Galerię Sztuki Współczesnej, organizowała Międzynarodowe Plenery Malarskie, współpracowała z artystami z Polski i Europy. Brała udział w szeregu wystaw indywidualnych i zbiorowych, a jej prace znajdują się w wielu galeriach i muzeach, a także w zbiorach prywatnych. Wernisaż wystawy “Realne – Nierealne” odbędzie się 14 października o godz. 18:00. Wstęp wolny!

Zapraszamy także na I piętro w budynku Ośrodka Kultury, gdzie znajduje się wystawa malarska “Świat wokół nas” uczestników Szkoły Malarstwa Klasycznego FUNDACJI RENAISSANCE w Jeszkowicach pod kierunkiem Natalii Buczackiej. Jej autorami są: Agnieszka Głuszak-Piasecka, Aldona Pawłowska, Alicja Krakowiak, Alicja Machalska, Beata Szeremet, Bożena Rybicka, Bożena Wlazło, Elżbieta Klowan, Elżbieta Wiewiórko, Ewa Falęcka, Ewa Wilchelmi, Ewa Wilk, Irena Głazaczew, Izabela Zielińska, Jolanta Michalec, Katarzyna Rogala-Łach, Krystian Okolita, Małgorzata Nierzewska, Natalia Buczacka, Piotr Śnigucki, Urszula Zielińska, Zdzisława Kuczyńska.