Wystawa na ekranie: Ja, Claude Monet

Data: 9 czerwca 2019 Miejsce: KINO ODRA, ul. Młyńska 3 Kup bilet

Opis

Centrum Sztuki w Oławie i Na żywo w kinach zapraszają na pokaz wystawy na ekraniept. Ja, Claude Monet. Obejrzeć ją można w Kinie Odra w niedzielę 9 czerwca o godz. 13:15.

Wielokrotnie nagradzany reżyser-dokumentalista Phil Grabsky opowiada nieznaną historię życia i twórczości swego ulubionego malarza – Claude’a Moneta. Korzystając z prywatnych listów i innych pism artysty film „Ja, Claude Monet” ukazuje nowe spojrzenie na człowieka, który nie tylko namalował obraz, który dał początek impresjonizmowi w malarstwie (pod tytułem „Impresja, wschód słońca”), ale który był prawdopodobnie najbardziej wpływowym i znanym malarzem XIX i początku XX wieku. Mimo to, a może właśnie dlatego, w prawdziwym życiu, ukrytym za jego prześwietlonymi słońcem płótnami, Monet często cierpiał z powodu poczucia osamotnienia i depresji. Dzięki temu dokumentowi mamy szansę wniknąć w tajemnice dzieła artysty, który jak żaden naznaczył i zmienił sztukę Zachodu.

Film wyświetlimy w języku angielskim z polskimi napisami. Czas trwania to około 90 minut. Bilety w cenie 22 zł już dostępne w kasie Kina Odra i online na kultura.olawa.pl.

Bilety do nabycia w kasie OWE Odra i online.

Wybierz datę