Wystawa Anny Mielniczyk “DOMYKANIE”

Data: 11 września 2020 Miejsce: Live on Facebook Wstęp wolny

Opis

Centrum Sztuki w Oławie zaprasza na transmisję live z wernisażu wystawy Anny Mielniczyk “DOMYKANIE”, która odbędzie się 11 września o godz. 18:00 na Facebooku Centrum Sztuki w Oławie.

To, co mnie interesuje poprzez cykl prezentowanych prac to proces odbioru obrazów. Jest to też część procesu twórczego, która go dopełnia. Zdarza nam się kontakt z odczuwanym obrazem, kiedy pojawia się wspomnienie, jakaś emocja, skojarzenie, z czymś co jest nasze własne, ale jeszcze nie ma wymiaru myśli. To całościowe, delikatne wrażenie, które jest niejasne, rozmyte, ale i specyficzne. W fazie przygotowawczej, nie wyklarowanej. Z obrzeża świadomości.

Dziś nauka nie ma wątpliwości, że istnieją nieuświadamiane procesy mentalne, przebiegające poza celową kontrolą podmiotu, mającą wpływ na odbieranie i rozumienie świata. Przejawia się to w zjawiskach i mechanizmach z zakresu przetwarzania wzrokowego. Jednym z nich jest domykanie, jako skłonność do uzupełniania luk w figurach i dostrzegania figur niepełnych jako kompletnych. Są więc obrazy nie tylko składnikiem naszej kultury, ale także wewnętrznych procesów. To elementy osobistej perspektywy wpływające na różnorodne przejawy myślenia i aktywności życiowej” – tak o wystawie “DOMYKANIE” mówi autorka, Anna Mielniczyk – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa i Rzeźby. Należy do wrocławskiego ZPAP. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem. W swoim dorobku ma 15 wystaw indywidualnych i 25 zbiorowych.

Na transmisję z wernisażu online zapraszamy 11 września o godz. 18:00 na Facebook Centrum Sztuki w Oławie (@kultura.olawa). Wystawę będzie można oglądać również stacjonarnie w Galerii OKO w Ośrodku Kultury (filia nr 2 Centrum Sztuki w Oławie) od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00 do końca września.

Ważne: Z uwagi na obowiązujące przepisy sanitarne jednocześnie na wystawie może przebywać maksymalnie 8 osób. Prosimy o wcześniejszy kontakt z pracownikami Centrum w celu ustalenia terminu zwiedzania, tel. 71 313 28 29 wew. 23 lub e-mail: eg@kultura.olawa.pl.