Wrzesień w Galerii OKO

Data: Wrzesień 2021 Miejsce: Ośrodek Kultury w Oławie ul. 11 Listopada 27 | Galeria OKO Wstęp wolny

Opis

We wrześniu zapraszamy do Galerii OKO, mieszczącej się w Ośrodku Kultury (filia nr 2 Centrum Sztuki w Oławie), na dwie malarskie wystawy. Pierwsza z nich – “Kwadranse Akademickie” – to autorska wystawa Bożeny Potoczny. O genezie wystawy będzie można przeczytać w dedykowanym katalogu, a w tym miejscu przytoczymy jedynie kilka słów Pani Bożeny: “… W 2018 roku zdecydowałam się na Podyplomowe Studia Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że miałam wtedy 73 lata i poczucie bycia w wieku dinozaurów. Ale ponieważ wiek to stan świadomości – a tu czułam się na wiek studencki – ochoczo zaliczyłam te studia (…). Było tak pięknie czuć się twórczo i młodo wśród studentów… I nagle “Pani Pandemia” zabrała mi cały semestr, zmieniony w zajęcia on-line (…). Teraz, po roku, pokazuję akademickie prace z przyjemnością na żywo, bo nawet pokaz prac był on-line na stronach Akademii… Dziękuję losowi i swoim ciągotom do eksperymentów życiowych, że tak wspaniała przygoda była mi dana…”.

W drugiej z sal w Galerii OKO będzie można zobaczyć wystawę pt. “Inspiracje renesansowe online”. Jest to efekt zajęć online dla słuchaczy Oławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, prowadzonych przez Bożenę Potoczny podczas pandemii na przełomie 2020/2021 roku. “… Nie trzeba dodawać, że wszystko odbywało się zdalnie, metodą wykładu i pokazu rysunkowego na żywo, podczas wykładu, telekonferencji i korekt telefonicznych… Taki był pandemiczny tryb nauczania malarstwa i rysunku, co stało się namiastką wytęsknionego żywego kontaktu… Dziękuję wszystkim za wytrwałość, pracowitość i zadziwiające efekty pracy” – Bożena Potoczny.
Uczestniczkami wystawy i Autorkami prac są: Zofia Cejnóg, Aniela Głód, Krystyna Majorek, Barbara Juszko, Hania Łukasiewicz, Marga Michałowska, Krystyna Tołwińska. Finisaż obu wystaw odbędzie się 23 września o godz. 17:00. We wrześniu zapraszamy także na wystawę fotografii Krzysztofa Niźnika pt. “Niezłe kwiatki”. Na wszystkie wystawy wstęp wolny!