WAKACYJNE PODRÓŻE MAŁEGO ARTYSTY

Data: 3-7.07.2023 Miejsce: Ośrodek Kultury w Oławie ul. 11 Listopada 27 | Tereny zielone Zapisy

Opis

W dniach od 3 do 7 lipca 2023r. zapraszamy dzieci do udziału w letnich warsztatach i zabawach z Centrum Sztuki w Oławie. W tym roku nasze zajęcia odbywać się będą pod hasłem „Wakacyjne podróże Małego Artysty”. Proponujemy zajęcia w dwóch grupach wiekowych; 6-8 lat oraz 9-12 lat. Ponieważ wakacyjne warsztaty w Centrum Sztuki odbędą się na początku sezonu urlopowego, chcielibyśmy uczestników zajęć przygotować do wyjazdów urlopowych oraz zaopatrzyć w niezbędne przedmioty.
Od poniedziałku do piątku dzieci przygotują się do wakacyjnych podróży, wykonując gadżety niezbędne do tego, aby każda wycieczka była udana. Podczas warsztatów uczestnicy wykonają specjalny kuferek na skarby i pamiątki, w którym mogą przechowywać pamiątki przywiezione z wakacji. Kuferki będą wyplatane w technice tzw. papierowej wikliny, z wcześniej przygotowanych papierowych tutek, wykorzystując sploty znane w plecionkarstwie. Kuferki, będzie można dodatkowo ozdobić według własnego pomysłu. Młodsze dzieci wykonają kuferek prostym splotem spiralnym. Starsze poznają splot ósemkowy, który również pozwoli im stworzyć własne niepowtarzalne dzieła. Na pozostałych zajęciach uczestnicy wykonają odlew w gipsie własnej ramki na zdjęcia. Będzie również okazja zrobienia własnego latawca, który można zabrać w podróż oraz ozdobienia czapki z daszkiem, potrzebnej do ochrony przed słońcem. Dla urozmaicenia zabawy zapraszamy na pokaz capoeira, w którym będzie można spróbować własnych sił.

Ponadto na zakończenie naszych wakacji zaplanowaliśmy profesjonalny Turniej Gier Planszowych. Dzięki współpracy z wydawnictwami Egmont i Hobbity.eu odbędą się u nas 2 turnieje gier planszowych z nagrodami ufundowanymi przez te właśnie wydawnictwa! Młodsi gracze zanurzą się w świat wyobraźni i będą snuli niezwykłe Morskie Opowieści w turnieju w grę FABULA RASA od wydawnictwa Egmont! Do gry nie trzeba wiele aby się dobrze bawić – wystarczy pełna fantazji wyobraźnia, dobra pamięć i odrobinę szczęścia! Starsi gracze natomiast odwiedzą Egipt,a dokładniej ogromny targ w pobliżu budowy świątyni poświęconej bogowi zwanemu Sobek! Będą walczyć o miano najlepszej gildii kupieckiej umiejętnie pozyskując i sprzedając towary, tak aby nie dać się wyprzedzić konkurencji! “Sobek dla 2 graczy” od wydawnictwa Hobbity.eu, to świetna dwuosobowa gra autorstwa jednego z czołowych projektantów planszówek – Brunona Cathali!

Czeka nas dużo wyzwań i niespodzianek jakich jeszcze nie było. Zapraszamy!

Zapisy na zajęcia rozpoczynają się 15 czerwca 2023, kontakt tylko telefoniczny 793 833 404.

Do pobrania: