Wakacje z Centrum Sztuki w Oławie

Data: 2 - 12 lipca 2018 Miejsce: OWE ODRA, ul. Młyńska 3 Wstęp wolny

Opis

Wakacje z Centrum Sztuki w Oławie 2 – 12 lipca 2018r.
Centrum Sztuki w Oławie zaprasza dzieci w wieku od 5 lat wzwyż na zajęcia organizowane podczas wakacji od 2 do 12 lipca. Zajęcia będą się odbywały w filii nr 2 Centrum Sztuki – budynku Ośrodka Kultury przy ul. 11 Listopada 27 oraz na terenach zielonych przylegających do budynku. W tym roku zaplanowaliśmy dla najmłodszych spotkania z magią i alchemią oraz wiele interesujących zabaw plenerowych.
Na wybrane zajęcia ilość miejsc jest ograniczona i obowiązują zapisy. Aby zgłosić się na warsztaty, należy wypełnić deklarację uczestnictwa oraz zapoznać się z Regulaminem (do pobrania w linkach poniżej). Dokumenty są również dostępne w budynku Ośrodka Kultury przy ul. 11 Listopada 27, pokój 44 (I piętro). Zapisy na warsztaty rozpoczną się 18 czerwca.
Na zajęcia można zapisać się osobiście w biurze w Ośrodku Kultury, telefoniczne (71 313 28 29) oraz mailowo (kursy@kultura.olawa.pl),jednak warunkiem udziału w zajęciach będzie wypełnienie deklaracji uczestnictwa przez opiekunów prawnych dzieci.

Krótki opis zajęć:

Longboarding – zapraszamy na zajęcia z nauki jazdy na desce longboardowej, które odbędą się na terenach zielonych Ośrodka Kultury. Longboarding to tzw. potocznie uliczny surfing. Longboard to deska nieco szersza i dłuższa niż tradycyjna. Ma również bardziej miękkie kółka. Jazda na tych deskach to niesamowita przyjemność odczuwana podczas ulicznych szusów porównywalna z jazdą na snowboardzie czy nartach. Ostatnimi czasy używane są również jako środek transportu. Coraz częściej na chodnikach europejskich aglomeracji spostrzec można zarówno młode osoby, jak i elegancko ubranych menedżerów przecinających asfalty miejskiej dżungli na swoich longboardach.

Trickboarding – trickboard jest przyrządem do ćwiczeń – deską położoną na wałku. Dzięki takiej desce ćwiczymy równowagę, prawidłową postawę ciała czy też koordynację mięśniowo – czuciową. Szczególnie poleca się osobom trenującym dyscypliny sportu takie jak snowboard, narty, skateboard, skimboard, wakeboard, windsurfing, kitesurfing, a także lekkoatletykę czy fitness.
Na zajęcia longboarding oraz trickboarding zapraszamy do filii nr 2 – Ośrodka Kultury, na tereny zielone przylegające do budynku.

Bańkowy pokaz – program pokazowy baniek jest przeznaczony dla dzieci w każdym wieku. Jest to przedstawienie, które snuje opowieść poprzez pokaz różnego typu baniek (bańki marzenia, bańki ogniste czy te, które mogą schować wewnątrz siebie każdą osobę). Pokaz jest prezentowany przez firmę, która zdobyła doświadczenie u finalistki „Mam talent” Inna Biliaieva.

Plastyka na wesoło i zabawy sportowe – zapraszamy do udziału w zabawach plastycznych oraz sportowych. W programie między innymi konkursy zespołowe i indywidualne, odlewy gipsowe czy wykonywanie slime glutków.

Szkoła alchemii – to kolejne spotkanie z eksperymentami, tym razem o alchemicznej specjalności. Dzieci będą uczestniczyć w zabawach, eksperymentach, turniejach, w których poznają siłę drzemiącą w czterech żywiołach – ziemi, wodzie, ogniu i powietrzu. Na warsztatach dzieci nauczą się m. in. jak wykonać lampę wodną, tęczowy ogień czy stworzyć kolorowe fajerwerki.

Deklaracja

Regulamin

Dane podlegające szczególnej ochronie zdrowia

Tabelka