VIBRASLAP – koncert jazzowy

Data: 28 lutego 2020 Miejsce: Ośrodek Kultury w Oławie ul. 11 Listopada 27 Kup bilet

Opis

Zapraszamy na koncert zespołu VIBRASLAP, który odbędzie się 28 lutego o godz. 19:00 w Ośrodku Kultury w Oławie przy ul. 11 Listopada 27 (filia nr 2 Centrum Sztuki w Oławie).

Vibraslap  to autorski projekt wibrafonisty Miłosza Rutkowskiego i basisty Tomasza Grabowego, który swoją premierę miał jesienią 2006 roku.
W skład zespołu wchodzą znakomici i utytułowani muzycy mający na swym koncie nagrody na międzynarodowych konkursach jazzowych, w plebiscytach organizowanych przez cenione wydawnictwa muzyczne oraz współpracę z wybitnymi artystami polskiej i światowej sceny muzycznej takimi jak: Bill Evans, Randy Brecker, Petr Zelenka, Piotr Wojtasik, Piotr Baron, Jose Torres, Justyna Steczkowska, Anna Maria Jopek. Muzyka Vibraslap to interesujące połączenie jazzu z elementami world music. Program zespołu złożony jest głównie z autorskich kompozycji Rutkowskiego i Grabowego, w których można usłyszeć zarówno elementy afrykańskie, brazylijskie jak i irish music czy bluesa. Głębokie, pastelowe brzmienie uzyskane poprzez oryginalne zestawienie instrumentarium to solowych jak i ciekawych tematów, wielka zaleta grupy. Vibraslap jest nazwą instrumentu perkusyjnego, ale jednocześnie jest połączeniem wibrata charakterystycznego dla wibrafonu i nazwy jednej z technik gry na basie – slap.

Do współpracy przy nowym projekcie liderzy zaprosili wspaniałych muzyków z ogromnym dorobkiem artystycznym: Marcin Wawrzynowicz (wokal), Tomasz Wendt (saksofon sopranowy, saksofon tenorowy), Robert Jarmużek (fortepian), Łukasz Sobolak (perkusja, instrumenty perkusyjne). Na płycie „Different Wor(l)ds” znajduje się osiem nowych kompozycji, których wspólnym mianownikiem jest połączenie różnorodności stylistycznej muzyki improwizowanej, a także traktowanie partii wokalnych w sposób instrumentalny. Tytuł albumu odnosi się właśnie do tych różnych muzycznych światów każdego z muzyków jak i do nietuzinkowego traktowania głosu. W utworach pisanych przez poszczególnych muzyków słychać wpływy muzyki jazzowej, ethno, afro, world music oraz muzyki latynoamerykańskiej.

Zapraszamy na koncert słuchaczy muzyki niezależnej oraz jazzu szerokiego audytorium zainteresowanego muzyczną alternatywą.

Bilety w cenie 30 zł dostępne w kasie OWE Odra przy ul. Młyńskiej 3, online na kultura.olawa.pl oraz w kasie Ośrodka Kultury na godzinę przed koncertem (tylko w przypadku wolnych miejsc).

Zapraszamy!

Bilety do nabycia w kasie OWE Odra i online.

Wybierz datę