Środowe brzmienia: Tomasz Wendt “Chapter B”

Data: 08.09.2021 Miejsce: Tereny zielone za Ośrodkiem Kultury Wstęp wolny

Opis

W ramach Środowych brzmień, realizowanych przez Momo Chillout Bar wspólnie z Centrum Sztuki w Oławie zapraszamy na koncert jazzowy Tomasz Wendt Chapter B, który odbędzie się 8 września o godz. 19:00 na terenach zielonych Ośrodka Kultury. Wstęp wolny!

Saksofonista Tomasz Wendt jest laureatem wielu prestiżowych konkursów muzycznych w Polsce i za granicą, m.in Jazz Nad Odrą, Jazz Juniors, Klucz do Kariery czy Getxo Jazz Festival.Pierwsza autorska płyta Tomasza Wendta “Behind The Strings”, nagrana z udziałem własnego trio oraz grupą Atom String Quartet, zdobyła uznanie w polskim środowisku muzycznym, co zaowocowało przyznaniem nagrody Fryderyk 2017 w kategorii jazzowy debiut fonograficzny.

Chapter B. to tytuł drugiego autorskiego albumu Tomasza Wendta. Nagrany w pozornie popularnym, elektronicznym trio, w którym jednakże nie ma ani gitary basowej, ani kontrabasu, są za to saksofony, instrumenty klawiszowe i perkusja. Skład zespołu jest oryginalny, faktura brzmieniowa nowatorska, a muzyka pełna emocji i głębokich wrażeń artystycznych! Muzykowi towarzyszyć będą wybitni instrumentaliści: Jan Smoczyński – instrumenty klawiszowe i Paweł Dobrowolski – perkusja.

Wspaniała porcja jazzu w środowy wieczór gwarantowana. Zapraszamy razem z Momo Chillout Bar 8 września o godz. 19:00!