SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM: PIOTR WNUK – LAOS

Data: 19.01.2023 Miejsce: Sala widowiskowa w Ośrodku Kultury (filia nr. 2 Centrum Sztuki w Oławie) Wstęp wolny

Opis

19 stycznia o godzinie 18:00 zapraszamy do Ośrodka Kultury w Oławie na spotkanie z podróżnikiem Piotrem Wnukiem na prezentację: Laos – opowieść o Katu, Akha oraz Khmou. Animizm oraz ludowe zwyczaje i przesądy rdzennej ludności Laosu.

Autor opowie o swoich trzech wielomiesięcznych podróżach do Laosu. Podczas których przemieszczał się lokalnym transportem (autobusy i pociągi), autostopem, motorem oraz rowerem. Wiele kilometrów przebył też piechotą. Pokaże codzienne życie animistycznych społeczności zamieszkujących laotańskie wioski, w których pomieszkiwał. Odpowie na pytanie: dlaczego nie można zapukać do czyjegoś domu? Wspomni, w jaki sposób szaman może odpędzić nadciągające nieszczęście. Powie – kiedy i w jakim celu składa się ofiarę z byka? Nadmieni, jak smakują czerwone mrówki oraz wspomni o ich leczniczym zastosowaniu. Opowie też o wspaniałej laotańskiej kawie z płaskowyżu Bolaven.
Piotr Wnuk – pasjonat podróży przemierzający świat autostopem, lokalnym transportem, motorem, rowerem i na piechotę. Do tej pory odwiedził 40 krajów (m.in. Laos, Birmę, Kambodżę, Wietnam, Tajlandię, Japonię, Iran, Liban, Maroko, Nową Zelandię, Norwegię, Bałkany). Szuka miejsc, w których można uzyskać wiedzę o kulturze odwiedzanego kraju oraz jego historii. Próbuje poznać i zrozumieć otaczający go świat.

Zapraszamy 19 stycznia 2023r. o godzinie 18:00 do sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Oławie przy ul. 11 Listopada 27, wstęp wolny.