SPOTKANIE Z AKTORKĄ – KINGĄ PREIS

Data: 04.11.2023 Miejsce: Kino Odra w Oławie Bilety online

Opis

Centrum Sztuki w Oławie zaprasza 4 listopada o godzinie 17:30 na wyjątkowe wydarzenie do Kina Odra w Oławie – spotkanie z aktorką Kingą Preis, które poprzedzone zostanie, o godzinie 16:00, wyświetleniem filmu „Święto ognia” w którym aktorka wcieliła się w rolę szalonej sąsiadki Józefiny, dla której nie ma rzeczy niemożliwych!

Kinga Preis – aktorka filmowa i teatralna. Absolwentka wrocławskiej PWST. W latach 1995-2012 związana z Teatrem Polskim we Wrocławiu. W kinie po kilku rolach drugoplanowych zabłysnęła w „Poniedziałku” Witolda Adamka (1998). Grała u Rosy, Wosiewicza, Falka, Cywińskiej, Kwiecińskiego, Wojtyszki, Smarzowskiego, Wajdy, Skolimowskiego, Holland, Smoczyńskiej. Należy do najbardziej utalentowanych i utytułowanych polskich aktorek. Uhonorowana prestiżowymi nagrodami, m.in. Nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego i Złotą Kaczką, jedenaście razy nominowana do Polskiej Nagrody Filmowej, statuetkę Orła zdobyła pięciokrotnie („Cisza”, „Wtorek”, „Komornik”, „W ciemności”, „Pod Mocnym Aniołem”). Trzykrotna laureatka Festiwalu w Gdyni („Poniedziałek”, „Cisza”, „Komornik”). Skalę talentu pokazała nie tylko w wybitnych kreacjach w „Czterech nocach z Anną” Jerzego Skolimowskiego, „Domu złym” Wojciecha Smarzowskiego czy nominowanym do Oscara „W ciemności” Agnieszki Holland, ale i w kongenialnych interpretacjach piosenek. W 2010 roku została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi.

[żródło: festiwalgdynia.pl]

 

Bilety w cenie 15 zł* na seans dostępne w kasie OWE Odra i online na kultura.olawa.pl, spotkanie z aktorką – wstęp wolny z okazaniem wejściówki.**

*wydarzenie specjalne, nie obowiązuje zniżka na Oławską Kartę Mieszkańca

** wejściówki dostępne w kasie Kina Odra od 31 października

 

Wybierz datę