SEANS KINOMANA – CÓRKA

Data: 13.06.2024 Miejsce: Kino Odra w Oławie Online

Opis

Centrum Sztuki w Oławie zaprasza 13 czerwca o godzinie 17.45 do Kina Odra w Oławie na cykl Seans Kinomana, w którym wyświetlimy film: ,,Córka”.

Leda (laureatka Oscara Olivia Colman) udaje się na wakacje do Grecji. Planuje czytać, wypoczywać na prywatnej plaży i korzystać z urlopu. Spokój intymnego kurortu zaburza jednak przybycie ekscentrycznej rodziny zamieszkującej największą z willi na wyspie. Uwagę Ledy przykuwa przede wszystkim Nina (Dakota Johnson), która mierzy się z trudami bycia młodą mamą, mając pod opieką kilkuletnią córkę. Obserwowanie tajemniczej nieznajomej wywołuje wspomnienia z okresu macierzyństwa, z którymi Leda od wielu lat nie miała odwagi się skonfrontować. Wracają wspomnienia i widma decyzji z przeszłości, których nie można cofnąć.
Przed seansem o filmie opowie Bartosz Solarewicz – animator kultury filmowej, ekspert od komunikacji, tłumacz, z wykształcenia psycholog. Od 2008 r. regularny współpracownik festiwali filmowych (wcześniej: Nowe Horyzonty, Watch Docs, Brave Festival, Docs Against Gravity, Letnia Akademia Filmowa, a od 2010 do dziś: Camerimage) oraz kin i centrów kultury we Wrocławiu i Oławie

Wybierz datę