Seans Kinomana

Data: Miejsce: Kup bilet

Opis

W ramach cyklu Seans Kinomana w lutym zapraszamy widzów na Najlepszą Europejską Komedię Roku, film nominowany do Oscarów w dwóch kategoriach – “Mężczyzna imieniem Ove”.
Główny bohater Ove jest wdowcem i dobiega sześćdziesiątki. Głównym bohaterem filmu jest dobiegający sześćdziesiątki wdowiec Ove. Mężczyzna mieszka w małym szwedzkim miasteczku i od śmierci żony nie znajduje sensu w życiu. Bohater pogrąża się w coraz większym zgorzknieniu i depresji. Nachodzą go myśli samobójcze.
Pewnego dnia naprzeciw domu Ove wprowadza się nowa rodzina. To małżeństwo z dwojgiem dzieci. Już pierwszego dnia ciężarna Parvaneh przez przypadek wjeżdża w skrzynkę na listy starszego mężczyzny, doprowadzając go do furii. Stopniowo jednak, ku zaskoczeniu samego Ove, niechęć i zgorzknienie ustępują miejsca rodzącej się przyjaźni…
Szwedzki komediodramat, którego krytycy porównywali do takich filmów jak „Lepiej być nie może” czy „Gran Torino” został doceniony przez widzów i krytyków na całym świecie.
Zapraszamy na lutowy Seans Kinomana. “Mężczyzna imieniem Ove” już w czwartek 15 lutego o godz. 18:00. Bilety tylko 10 zł!

Bilety do nabycia w kasie OWE Odra i online.