Rodzinne kolędowanie

Data: 17 i 18 stycznia 2020 Miejsce: Ośrodek Kultury w Oławie ul. 11 Listopada 27 Wstęp wolny

Opis

Oławskie kolędowanie to projekt muzyczny Centrum Sztuki w Oławie skupiający się na repertuarze bożonarodzeniowym. W trakcie koncertu usłyszymy różnorodne stylistycznie utwory – tradycyjne kolędy oraz popularne piosenki o tematyce świątecznej – w wykonaniu oławskich artystów w rodzinnym towarzystwie. Zależało nam na pokazaniu muzycznych klimatów panujących w śpiewających domach rodzimych artystów. Na pewno niejedną osobę zdziwi, że w repertuarze naszego koncertu obok utworu Johna Lennona można będzie usłyszeć również tradycyjne łemkowskie kolędy. Tacy jesteśmy…różnorodni, ale połączeni w pasji do muzyki. Nawet muzyczny klimat Bożego Narodzenia może być inny w każdym domu. Zapraszamy, odwiedźcie nas nawet całymi rodzinami…gwarantujemy, że będzie okazja pośpiewać wspólnie kolędy przy akompaniamencie zespołu.

Za aranżacje odpowiada Waldek Maszyński (klawisze), na scenie towarzyszyć mu będzie zespół w składzie: Sebastian Ragiel – bas, Rajmund Żygadło – perkusja, Marcin Wełyczko – gitary, Daniel Kraus – saksofon.

Podczas koncertu usłyszymy m.in.:„Jam jest Dudka”, “Weseli Anieli”, “Cicha Noc”, Mizerna cicha, “So this is Christmas”, “All I want for Christmas is you”

„Dobri wieczer tobi” oraz Wo wyflejemi”.

Wystąpią: Anna Szul i Zuzanna Maszyńska, Jerzy i Anna Kamińscy, Adriana i Karina Krakowskie, Kamila Bakalarczyk-Kruk i Joanna Bakalarczyk, Jerzy, Andrzej, Julia i Joanna Łabowscy oraz Aleksandra Chowaniec-Łabowska.