PRZESTRZEŃ KULTURY – OŁAWA 2024

Data: Miejsce: Zapisy

Opis

Przestrzeń Kultury – Oława 2024 

6 lipca o godzinie 20.00 zapraszamy na tereny zielone za Ośrodkiem Kultury na koncert “Motka Fesler” złożonego z autorskich kompozycji artystki.

MOTKA FESLER (właśc. Joanna Fesler) – wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Ze sceny przekazuje energię, emocje i prawdę. Podczas koncertów śpiewa swoje autorskie piosenki i utwory znanych i lubianych wykonawców.
Jej styl muzyczny to pop/rock. Jest szczera w tym co robi, a jej głos to najważniejszy instrument. Piosenki Motki ozdabiać będą: perkusja, dwie gitary elektryczne i gitara basowa.

W zespole gra m.in. Jacek Krzaklewski z zespołu Perfect (jedna z najlepszych gitar w Polsce).
Motka na swoim koncie ma duety z Markiem Piekarczykiem, Krzysztofem Zalewskim (podczas koncertu MTV Unplugged), Januszem Radkiem oraz islandzkim multiinstrumentalistą Ragnarem Olaffsonem.

Nagrała 10 singli, których producentem jest Paweł Marciniak z zespołu Varius Manx.
Dzieliła scenę m.in. z zespołami Riverside oraz Dżem.

Współprowadziła finał 41. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we wrocławskim Teatrze Capitol. Nagrała 4 kolędy na płycie “Betlejem w Szczawnie Zdroju”. Zdobyła główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie “Maraton Piosenki Osobistej” w Świeciu; jest finalistką ogólnopolskich konkursów “Połczyn Fest – Festiwal Ulicy”, Festiwal Piosenki Artystycznej “Koniugacje”.

__________

Rozstrzygnięcie konkursu

W tegorocznej edycji Przestrzeni Kultury zostały przyznane minigranty na organizację imprez kulturalnych w przestrzeni naszego miasta:
1) kwota w wysokości 9 000 zł brutto dla Agencji Muzycznej Izabeli Smoleń – na organizację koncertu muzycznego “Piosenki i wiersze Powstania Warszawskiego”, dla upamiętnienia 80 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Miejsce realizacji: Rynek;
2) kwota w wysokości 11 000 brutto dla Pani Joanny Fesler – na organizację koncertu muzycznego “Motka Fesler” złożonego z autorskich kompozycji artystki. Miejsce realizacji: tereny zielone przy Ośrodku Kultury. Dokładne terminy realizacji koncertów (lipiec/sierpień) podamy już wkrótce.
Gratulujemy autorom projektów!

 

__________

Centrum Sztuki w Oławie we współpracy z Urzędem Miejskim Oławy ogłasza konkurs pn. „PRZESTRZEŃ KULTURY – OŁAWA 2024”, na finansową dotację autorskich projektów kulturalnych. Celem konkursu jest wsparcie działalności artystycznej, poprzez udzielenie grantu – dla podmiotów lub osób, które zajmują się działalnością z zakresu kultury i sztuki. Łączna pula możliwych do przyznania grantów wynosi 32.000 zł brutto.

W konkursie mogą uczestniczyć: organizacje pozarządowe, podmioty gospodarcze o działalności kulturalnej i osoby fizyczne. 

W konkursie gratyfikowane będą autorskie projekty, wykorzystujące wyłącznie plenerową przestrzeń miejską Oławy dla działań artystycznych i kulturalnych, dotyczące upowszechniania kultury poprzez przygotowanie i realizację wydarzeń artystycznych z dziedziny muzyki, sztuki teatralnej, a także innych sztuk performatywnych, łączących ze sobą te i inne dziedziny (w tym m.in. koncert, pokaz, spektakl teatralny, performance interdyscyplinarny, spektakl taneczny bądź warsztaty artystyczne), promowania twórczości artystycznej różnych dziedzin oraz zapewnienia mieszkańcom Oławy rozrywki kulturalnej.

Realizacja działań konkursowych obejmuje okres od 5 lipca do 25 sierpnia 2024 r. Planując działania projektowe, Uczestnik Konkursu musi wziąć pod uwagę kalendarz imprez organizowanych przez Centrum Sztuki w Oławie – celem uniknięcia nakładania się wydarzeń.

W celu przystąpienia do Konkursu należy wypełnić Kartę Zgłoszenia i przesłać ją drogą elektroniczną na e-mail: zg@kultura.olawa.pl, w nieprzekraczalnym terminie do 21 maja 2024 r., do godz. 12:00. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do dnia 27 maja 2024 r. na stronie internetowej Centrum Sztuki w Oławie i na profilu facebook.

Pliki do pobrania: