PRO8L3M

Data: 25.06.2021 Miejsce: OWE ODRA, ul. Młyńska 3 Kup bilet

Opis

Ruszamy ze sprzedażą biletów na koncerty realizowane w ramach tegorocznego Święta Miasta – Dni Koguta 2021!

Koncert zespołu PRO8L3M odbędzie się w piątek 25 czerwca o godz. 21:30 w sali widowiskowej w OWE Odra (filia nr 1 Centrum Sztuki w Oławie, ul. Młyńska 3). Bilety w cenie 35 zł dostępne od 1 czerwca w kasie OWE Odra i online na kultura.olawa.pl.

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona!

Koncert będzie można oglądać na żywo na telebimie zlokalizowanym w specjalnej strefie na terenie zielonym Ośrodka Kultury (filia nr 2 Centrum Sztuki w Oławie. Ilość osób przebywających w strefie będzie dostosowana do przestrzeni oraz obowiązujących obostrzeń epidemicznych. Szczegóły niebawem na www.kultura.olawa.pl i na Facebooku Centrum Sztuki w Oławie.

PRO8L3M to zjawisko, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Od momentu debiutu w 2013 roku każde kolejne wydawnictwo przynosi zespołowi platynowe płyty i elektryzuje coraz większe kręgi słuchaczy. Zespół kilkukrotnie zadebiutował na pierwszym miejscu listy OLIS i stale wyprzedając największe sale koncertowe w Polsce pozostaje jednym z największych fenomenów muzycznych ostatnich lat. Duet porusza i łączy odbiorców różnych gatunków – od hip-hopu po alternatywę. W ich pełnej popkulturowych nawiązań twórczości, tematyka nowych technologii i futuryzm mieszają się z sensacyjnymi opowieściami, twardo osadzonymi w rzeczywistości.

Tworzony przez Oskara i Steeza stołeczny zespół zadebiutował kontrowersyjnym materiałem EP “C30-C39”, który dla jednych był długo oczekiwanym powiewem świeżości, a dla innych wątpliwym i trudnym do sklasyfikowania fenomenem. Od tego czasu PRO8L3M nie zwalnia tempa i co krok zaskakuje swoich słuchaczy nowym materiałem. Duet ma już na swoim koncie 8 wydawnictw – epkę „C30-C39”, mixtape „Art Brut”, „PRO8L3M” LP, „Hack3d By GH05T 2.0” EP, „Ground Zero Mixtape” nagrodzony w 2019 roku Fryderykiem, „Widmo” LP , oraz albumy “Art Brut 2” z 2020 roku i tegoroczny “Fight Club”, który pokrył się złotem jeszcze w preorderze.

Wydawnictwo “Art Brut 2”, które ukazało się na początku 2020 roku jest swoistą kontynuacją pierwszej odsłony krążka. Bogactwo historii do opowiedzenia oraz inspiracji płynących z polskiej muzyki lat 70., 80., a nawet wczesnych 90. pozostawiło artystom niedosyt. Na „Art Brut 2” obecna rzeczywistość została przemieszana z przełomem lat 90. i 00.. W kontrze do futurystycznych wizji, Oskar i Steez sięgnęli tu po obrazy z dorastania w czasach dzikiego kapitalizmu oraz życia w totalnym oderwaniu od współczesnej technologii. Premierze materiału towarzyszyło immersyjne doświadczenie TEST DRIV3, podczas którego można było przenieść się w świat przywołany na nadchodzącym albumie jeszcze przed jego ukazaniem się. Co więcej, w 24h od uruchomienia preorderu “Art Brut 2” sięgnął po złoto.

PRO8L3M regularnie gra trasy koncertowe i mimo, że wyprzedaje sale na kilka tysięcy widzow, nadal chętnie występuje w kameralnych przestrzeniach małych klubów koncertowych w całej Polsce. Obecnie Oskar i Steez świętują wydanie płyty „Fight Club”, czyli pierwszego w historii zespołu materiału, w którego powstaniu szeroki i znaczacy udział mieli goście. To przekrój najciekawszych artystów sceny – od muzyki rozrywkowej, przez alternatywę po mocne osobowości i największe indywidualności sceny rapowej, w zaskakujących połączeniach. Dawid Podsiadło, Pezet, Brodka, Kaz Bałagane, Sokół, Vito Bambino, Paluch, Szpaku, Młody Dron, Wilku WDZ, Ero, Kukon, oraz świeże odkrycie – CatchUp – to wokaliści, wokalistki i raperzy, w których wykonaniu usłyszymy zarówno zwrotki jak i refreny. Z kolei grono producentów, których Steez zaprosił do muzycznej kolaboracji w warstwie brzmieniowej utworów to Duit, The Returners, Szamz, Luxon, a także legendarny turntablista DJ Ben. Takie zestawienie nie mogło zaowocować niczym innym, niż najbardziej eksperymentalną dotychczas na wszystkich płaszczyznach płyta PRO8L3M-u.

Bilety do nabycia w kasie OWE Odra i online.

Wybierz datę