Polskie filmy w Kinie Odra

Data: 11 listopada 2018 Miejsce: KINO ODRA, ul. Młyńska 3 Kup bilet

Opis

11 Listopada podczas finału obchodów 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości Kino Odra zaprasza fanów rodzimych produkcji na trzy różnorodne polskie filmy: dramat – Zimna wojna, epopeja filmowa – Kamerdyner oraz komedia romantyczna – Planeta Singli 2.

Seanse Kina Polskiego rozpoczniemy o godz. 13:00 filmem Pawła Pawlikowskiego – laureata Oscara za film „Ida”. Światowa premiera obrazu odbyła się w trakcie 71. Festiwalu Filmowego w Cannes. Już pierwszy pokaz wzbudził euforię publiczności, przynosząc łzy wzruszenia Julianne Moore, gratulacje od Benicio del Toro i dwudziestominutową owację na stojąco. Zaowocował też mnóstwem bardzo pozytywnych recenzji, porównujących polską produkcję do „La La Land”, „Casablanki” i hitów Martina Scorsese. „Zimna wojna” opowiada historię trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. W ich role wcielają się Tomasz Kot i Joanna Kulig, którym na ekranie partnerują Agata Kulesza i Borys Szyc. Wydarzenia pokazane w „Zimnej wojnie” rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku w Polsce i budzącej się do życia Europie. W ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku. Zapraszamy! Promocyjna cena biletów: 14 zł.

O godz. 15:00 odbędzie się pokaz nagrodzonego Srebrnymi Lwami podczas Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdynii filmu w reżyserii Filipa Bajona. “Kamerdyner” to opowiedziana z epickim rozmachem, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców na tle burzliwych wydarzeń pierwszej połowy XX stulecia. Mateusz Krol (Sebastian Fabijański), kaszubski chłopiec, po śmierci matki zostaje przygarnięty przez pruską arystokratkę Gerdę von Krauss (Anna Radwan). Dorasta w pałacu. Rówieśniczką Mateusza jest córka von Kraussów Marita (Marianna Zydek). Między młodymi rodzi się miłość. Wybitna kreacja Janusza Gajosa. Wielką aktorską klasę – po raz kolejny – potwierdzili Adam Woronowicz i Łukasz Simlat. I chociaż w pierwszym momencie ich bohaterów chciałoby się okrzyknąć zwykłymi łotrami, to jednak nienawiść w ich krwi nie pojawiła się znikąd… Zapraszamy! Promocyjna cena biletów: 14 zł.

Na zakończenie podwójna dawka Planety Singli 2, jednego z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku – kontynuacji hitu, w którym zakochały się miliony widzów. Związek Ani (Agnieszka Więdłocha) i Tomka (Maciej Stuhr) przeżywa poważny kryzys. On, showman-celebryta wcale nie ma zamiaru się ustatkować. Ona z kolei chce poważnego związku. Tymczasem na horyzoncie pojawia się Aleksander – zauroczony Anią milioner, właściciel aplikacji Planeta Singli, przekonany, że nikt inny nie pasuje do niego bardziej niż romantyczna nauczycielka muzyki.

Zapraszamy o 18:00 i 20:30. Obowiązuje weekendowa cena biletów: 18 zł (normalne), 15 zł (ulgowe).

Bilety do nabycia w kasie OWE Odra i online.