Pierwsza Dama Polskiego Jazzu w Oławie!

Data: 10.11.2021 Miejsce: OWE ODRA, ul. Młyńska 3 Kup bilet

Opis

Niepowtarzalny, ciepły głos, sceniczna charyzma i autentyczność… Centrum Sztuki w Oławie zaprasza na Recital Ewy Bem z zespołem, który odbędzie się 10 listopada o godz. 19:00 w OWE Odra przy ul. Młyńskiej 3.

Wspaniała wokalistka, wyjątkowa osobowość o nienagannych manierach estradowych. Nagrała 15 albumów, zaśpiewała setki koncertów przed publicznością w kraju, a także w Europie, Ameryce, Afryce i Azji.

Należy do grona najwybitniejszych polskich piosenkarek, a w środowisku jazzowym uważana za pierwszą Damę Polskiego Jazzu. Swą wielką karierę rozpoczęła od zespołu Bemibek, formacji wyjątkowej na ówczesne czasy na polskim rynku muzycznym. Współpracowała z największymi nazwiskami polskiej sceny jazzowej min. z Wojciechem Karolakiem, Zbyszkiem Namysłowskim, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim , Markiem Blizińskim, Henrykiem Miśkiewiczem. Od 1987 roku, z krótkimi przerwami, współpracuje z Andrzejem Jagodzińskim, pianistą, aranżerem, kompozytorem, kolejną wielką postacią polskiej sceny muzycznej.

W tym roku artystka obchodzi 50. rocznicę pracy artystycznej. Zawsze niewątpliwym atutem programów Ewy Bem była różnorodność repertuaru, ale szczególnie w roku jubileuszowym wybór utworów stanowi przekrój jej repertuaru z ostatnich 50 lat! Począwszy od jej największych przebojów, poprzez nowe opracowania utworów innych wykonawców artystka wykonuje także utwory o typowo jazzowym brzmieniu. Wszystkie utwory w znakomitych aranżacjach Andrzeja Jagodzińskiego, Henryka Miśkiewicz i Roberta Majewskiego.

Podczas Recitalu Ewie Bem na scenie towarzyszyć będą: Andrzej Jagodziński – fortepian, Robert Majewski – trąbka, Adam Cegielski – kontrabas, Czesław „Mały” Bartkowski – perkusja.

Bilety w cenie 95 zł dostępne od 1 października w kasie OWE Odra i online na kultura.olawa.pl. Zapraszamy!

Bilety do nabycia w kasie OWE Odra i online.

Wybierz datę