PAŹDZIERNIKOWE WYSTAWY

Data: Październik 2022 Miejsce: Ośrodek Kultury w Oławie ul. 11 Listopada 27 | Galeria OKO Wstęp wolny

Opis

Galeria OKO

Wystawa prac Ewy Kutylak

wernisaż: 14 października 2022, godzina: 18:00

termin wystawy: 14.10 – 6.11.2022

Ewy Kutylak jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Uprawia grafikę warsztatową posługując się klasycznymi technikami graficznymi: suchą igłą, mezzotintą, akwafortą i miedziorytem. Zajmuje się również projektowaniem graficznym, ilustracją i fotografią artystyczną. Prowadzi warsztaty artystyczne. Bierze udział w wystawach w kraju i za granicą. Laureatka nagród, wyróżnień, stypendiów artystycznych. Jej prace można zobaczyć i kupić w prywatnych galeriach w kraju i za granicą, m.in w galerii TRIADA w Gdańsku, galerii M we Wrocławiu, Larry Warnock Fine Arts w Palm Springs (USA) czy w galerii Art Supplement w Getyndze (Niemcy).

 

Korytarz nr 1 i 2 (pierwsze piętro)

Nasza wewnętrzna moc

wernisaż: 4 października 2022, godzina: 17:30

termin wystawy: 4.10 – 30.10.2022

Nasza wewnętrzna moc. To moc, którą odkryli artyści w czasie zajęć z malarstwa podczas Warsztatów Terapii Zajęciowej w Oławie oraz Klubie WTZ, pod okiem mentorki Ewy Mróz.

To zbiór prac, na których doświadczamy magicznych krajobrazów, abstrakcyjnych elementów natury. Zmieniające się wraz z porami roku pejzaże, odtworzone na nowo obrazy znanych malarzy oraz abstrakcyjna i energetyczna praca przy wykorzystaniu autorskich technik nauczycielki. Prace to również wariacje na dany temat, które w zależności od artysty przybierają inne plamy czy pociągnięcia pędzlem, charakterystyczne dla danego autora.

Finalnie to historia odkrywania wewnętrznego potencjału, historia zmian, jakie w każdym z twórców zachodziły. Od skrytych i niepewnych swoich możliwości do pełnoprawnych artystów, którzy wiedzą, co chcą stworzyć, w jakiej technice i palecie barw. A wszystko to za sprawą odpowiedniej przestrzeni jaka została dla nich stworzona w miejscu pracy, z poszanowaniem ich potrzeb i granic, odpowiedniej ilości czasu, a także przy pobudzaniu kreatywności choćby poprzez muzykę.
Tak powstały malownicze dzieła, pełne dobrej mocy i energii, którą uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz Klubu WTZ włożyli w swoje prace dziś prezentując je światu.