Oławski Dzień Dziecka

Data: 29 maja 2021 Miejsce: Oława Wstęp wolny

Opis

Oławski Dzień Dziecka. Plenerowa impreza dla najmłodszych wraca po rocznej przerwie!

Zbliża się 1 czerwca, ulubione święto wszystkich maluchów, czyli Dzień Dziecka! Z tej okazji, po rocznej przerwie, ponownie zapraszamy na najlepszą i największą imprezę plenerową dla dzieci! Oławski Dzień Dziecka odbędzie się w sobotę 29 maja w kilku strefach zlokalizowanych: na Rynku, w Parku Miejskim, na terenach zielonych za Ośrodkiem Kultury oraz na terenie całego miasta. Przewidujemy masę atrakcji i przednią zabawę nie tylko dla dzieci!

W programie m. in.: rodzinne wejścia na wieżę ratuszową (Rynek), park linowy, gry i zabawy sportowe (Park Miejski) oraz Rodzinne podchody „Złap Biegusa” – na terenie całego miastawspółorganizowane przez Arty Party Animator/Wodzirej, El Dorado – Szkoła Językowa i SmartAsy. Podchody są zabawą terenową tworzoną z myślą o rodzinie, zabawie i jednoczesnym rozwijaniu/ rozbudzaniu zainteresowania dzieci i dorosłych wspólną aktywnością na świeżym powietrzu. Udział w zabawie może wziąć każdy, tworząc maksymalnie 5-osobową drużynę. W każdej drużynie musi znaleźć się jednakże przynajmniej jedna osoba pełnoletnia. Każda z drużyn (Uwaga: ilość drużyn limitowana! ) będzie miała tę samą liczbę zadań do wykonania, a także będzie musiała pokonać określoną trasę. Zarówno zadania, jak i proponowana trasa sprawią, że ten wspólnie spędzony czas będzie niezapomniany! Zachęcamy do zgłaszania swojego udziału pod linkiem, a także do obserwowania strony wydarzenia (https://www.facebook.com/Biegusek), na której regularnie będą pojawiać się aktualności dotyczące planowanych atrakcji. Na tym nie koniec!

Na terenach zielonych za Ośrodkiem Kultury odbędą się warsztaty artystyczne z ceramiki dla dzieci w każdym wieku, które tym razem będą opierać się na pracy z gotowym materiałem glinianym wypalonym w pierwszej fazie, na tzw. biskwit. Dla chętnych, którzy będą chcieli wziąć udział w tych warsztatach przygotowane będą specjalnie medale na Dzień Dziecka. Malowanie gliny wypalonej na biskwit polega na pokryciu go specjalnymi farbami do ceramiki, angobami. Dzieci zapoznają się dzięki tym zajęciom z jednym z wielu sposobów dekorowania ceramiki. Po pomalowaniu medale trafią po raz drugi do pieca i już 2 czerwca zapraszamy wszystkie dzieci biorące udział w warsztatach do Ośrodka Kultury po ich odbiór. Będzie to wspaniała pamiątka z okazji tegorocznego Dnia Dziecka!

Dodatkowo, dzieci od lat 4 zapraszamy na warsztaty z papierowej wikliny, polegające na wykonaniu prostej formy plecionkarskiej. W czasie warsztatów każdy z uczestników będzie mógł uformować łatwy dekoracyjny kształt z gotowych kolorowych papierowych rurek i opleść go prostym splotem, lub wypleść samodzielnie niewielki koszyk. Wszystkie wykonane przedmioty można będzie zabrać ze sobą do domu! Dla mniejszych dzieci przygotowany będzie kącik plastyczny.

Nie zabraknie również animacji, w tym ogromnych baniek mydlanych czy balonów modelinowych oraz gier i zabaw, tj. ludzki chińczyk. Bez wątpienia dużą atrakcją będą cieszyły się lokalne występy muzyczne i taneczne podopiecznych Śpiewającego Studia Kamili Bakalarczyk i Dominiki Bator-Wróbel z Oławskiego Centrum Tańca. A o godz. 17:00 proponujemy młodym widzom (i nie tylko!) przedstawienie aktora i lalki w stylu Muppet, oparte o klasyczną baśń Braci Grimm pt. “Trzy małe świnki” w wykonaniu artystów wrocławskiego “Teatru na Ostrowie”. Wartko toczącą się akcję zapewnią nam Trzy Świnki: roztropny Finio, niezdecydowany Kinio i lekceważący Binio, wraz ze Złym Wilkiem, Kozą Mery i wszechwiedzącym Oskarem. Z bajki płynie bardzo ciekawy i godny uwagi morał, a jaki? – przekonacie się sami, biorąc czynny udział w widowisku! Już dziś serdecznie zapraszamy i wraz z Trzema Świnkami czekamy na spotkanie w “Bajkowozie”.

W trakcie imprezy w strefie gastronomicznej Momo Chillout Beach Bar zlokalizowanej na terenach zielonych Ośrodka Kultury zjecie pyszne łakocie oraz beztrosko poleniuchujecie na plaży. Nie zabraknie też stoisk branżowych.

Wszystkie atrakcje dla dzieci (oprócz usług gastronomicznych i stoisk handlowych) są nieodpłatne.

W przypadku niesprzyjającej pogody, część atrakcji zostanie przeniesiona do pomieszczeń budynku Ośrodka Kultury.

Na imprezę zapraszają: Centrum Sztuki w Oławie, Urząd Miejski w Oławie, Oławskie Centrum Kultury Fizycznej, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna.

Startujemy o godz. 10:00.