OŁAWSKI DZIEŃ DZIECKA

Data: 03.06.2023 Miejsce: Park miejski przy PKP Wstęp wolny

Opis

AKTUALIZACJA Z DNIA 25.05.2023: LISTA UCZESTNIKÓW NA SPŁYW KAJAKOWY JEST JUŻ ZAMKNIĘTA

W sobotę 3 czerwca 2023 w godzinach 12:00-18:00 zapraszamy najmłodszych mieszkańców do Parku Miejskiego przy PKP na Oławski Dzień Dziecka! Na scenie plenerowej zaprezentują się lokalne szkoły tańca (ATHINA, PODIUM, KS DANCE&FIT by Wołyniec), zespół wokalny OKTAWA działający przy Centrum Sztuki w Oławie, a seniorzy z Oławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z przyjemnością będą czytać bajki.

Poza sceną na wszystkie dzieci będą czekały różne atrakcje: dmuchańce, karuzela, rowery wodne i kajaki na stawie, tyrolka, malowanie twarzy oraz strefa sportowa.
Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach: plant printing (efektowna technika drukowania za pomocą roślin) i tworzenia musujących kul do kąpieli oraz artystycznych wyzwaniach “Rysuj, koloruj, formuj” i grze terenowej “Bajkowym tropem”.

O godzinie 13:00 rozpocznie się spływ kajakowy rzeką Oława poprowadzony przez wrocławski Klub Kajakowy “Z NURTEM”. Startujemy spod mostka na Oławie, przy Korcie Tenisowym (wjazd od ul. H. Sienkiewicza). Wydarzenie potrwa około 1,5 godziny, a po dopłynięciu na metę (mostek w Marcinkowicach przy ul. Piastowskiej) zabierzemy Was z powrotem do Oławy, na parking przy Ośrodku Kultury przy ul. 11 Listopada 27. Zachęcamy wszystkich entuzjastów rekreacji na świeżym powietrzu i przygód na wodzie – mamy dla Was przygotowane dwuosobowe kajaki – mile widziane drużyny dwuosobowe (uczestnicy do 16 roku życia – obowiązkowo płyną z pełnoletnim opiekunem!). Wypełnione karty zgłoszeń/deklaracje uczestnictwa należy wysyłać do dnia 31 maja do godziny 12:00, na adres: zg@kultura.olawa.pl – ilość miejsc jest ograniczona, a o udziale decyduje kolejność wpłynięcia zgłoszeń. Niepełnoletni uczestnicy muszą otrzymać pisemną zgodę rodzica/opiekuna. Udział w wydarzeniu oznacza zapoznanie się i pełną akceptację regulaminu spływu oraz podporządkowanie instrukcjom przewodnika na wodzie, który poprowadzi spływ.

W strefie gastronomicznej nie zabraknie słodkich i słonych przekąsek, lodów i napoi.

Wszystkie atrakcje oprócz gastronomii i stoisk handlowych są bezpłatne.