OŁAWSKA MAJÓWKA 2023

Data: 30.04-03.05 Miejsce: Oława - Tereny zielone OK/Skatepark/Rynek Wstęp wolny

Opis

W dniach od 29 kwietnia do 3 maja zapraszamy na Oławską Majówkę. Impreza majówkowa jest zapowiedzią i wstępem wielu plenerowych wydarzeń: koncertów, kina plenerowego, spektakli teatralnych. W pierwszy weekend maja zaczynamy sezon plenerowy i mamy nadzieję, że każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego…

Już 29 kwietnia zapraszamy na tereny zielone za Ośrodkiem Kultury w Oławie przy ul. 11 Listopada 27, gdzie odbędą się plenerowe eliminacje muzyczne w ramach konkursu Letnia Scena Muzyczna 2023. W tym roku zaprezentuje się 12 artystów/zespołów.

30 kwietnia o 15:30 na scenie wystąpi DJ Grzegorz, następnie następnie o 16:30 Dj Fudzis, o godzinie 18:15 zaplanowany jest występem zeszłorocznego finalisty Letniej Sceny Muzycznej – WGWC – oławskiego składu hip-hopowego współtworzonego przez dwóch ziomali Aro10P i KBU. Ich autorskie teksty sprzyjają refleksji i dają kopa do działania. Szczery rap dla ciała i duszy! Niedzielne występy na scenie, o 19:30 zamknie kultowy Sztywny Pal Azji – rockowy zespół, który zdobył największą popularność w drugiej połowie lat 80. ubiegłego wieku i na początku lat 90. Dzięki swojemu ponadczasowemu stylowi, grupa ciągle zyskuje nowych fanów i zapełnia sale koncertowe.

Kolejnego dnia – 1 maja o godzinie 17:30 na scenie wystąpi Kasztelan i spółka – zespół, który powstał w 2018 roku, ale muzycy tworzący band uczestniczą w wielu wspólnych projektach od niemalże 20 lat. Wspólna pasja do muzyki z nurtu bluesowo rockowego doprowadziła do punktu, w którym postanowili założyć cover band grający utwory z repertuaru legendarnej grupy “Dżem”. Od blisko 5 lat koncertują na małych i dużych scenach w całej Polsce. Posiadają również własne autorskie kompozycje. Drugi majówkowy koncert rozpocznie się o 19:30, wystąpi Natalia Podwin, półfinalistka V Edycji Voice of Poland, z najnowszym projektem – “Tribute to Amy Winehouse” – muzycznym hołdem złożonym jednej z najwybitniejszych wokalistek XXI wieku. Na scenie artystce towarzyszyć będzie 6 osobowy zespół, odpowiedzialny za fantastyczne, pełne energii aranżacje największych przebojów Winehouse. Podczas koncertu będzie można usłyszeć największe hity takie jak „Rehab” czy „Back to black”.

2 maja “Oławska Majówka” rozpocznie się na oławskim Skate Parku, gdzie odbędzie się graffity jam oraz pokaz jazdy na hulajnodze w wykonaniu Bartka Listka. Na zakończenie tego dnia na terenach zielonych za Ośrodkiem Kultury odbędą się koncerty hip-hopowe dolnośląskiej sceny muzycznej. 19:00 KLIMA MC x EMATEI DUCH, 19.30 – WGWC, 20:00 – POEMATIK, 20:30 -GĄBKA, 21:00 – BARON. Od godziny 21:30 rozpocznie się set DJ – ski DJ FUDZIS-a.

W dniu 3.maja zapraszamy na odchody Święta Konstytucji 3 Maja, a o godzinie 14:15 zapraszamy na Rynek na “Oławskiego Poloneza” do którego poprowadzi Zespół Pieśni i Tańca “Porębiok”.

Od 29 kwietnia do 3 maja na terenie Miasteczka dla najmłodszych czekać będzie strefa rekreacyjna czyli wesołe miasteczko, a w nim: karuzela bajkowa, duża zjeżdżalnia, ruchoma zjeżdżalnia połykacz, zjeżdżalnia z torem przeszkód – piernikowy domek oraz cymbergaje.

Strefa gastro będzie inauguracją tegorocznej działalności Momo Chillout Bar, a barowy asortyment urozmaicą foodtrucki znanych i lubianych firm: Pasibus, Irish Chips, Zgofrowani. Miłym dodatkiem będą rzemieślnicze browary, które często towarzyszą naszym imprezom.

 

Sponsorami tegorocznej Oławskiej Majówki są:

 

Zakład Gospodarowania Odpadami Gać Sp.z o.o.

 

Miejski Zakład Energetyki Cieplnej-Oława Sp. z oo

 

Oxylion

Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych Józef i Leszek Waś Sp.J.

 

Restaurant Partner Polska Sp z o.o (GLOVO)

 

Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o. o. w Oławie

Essity Poland Sp. z o.o.