Nieziemski talent w Oławie!

Data: 22.11.2021 Miejsce: Ośrodek Kultury w Oławie ul. 11 Listopada 27 Wstęp wolny

Opis

Recital Fortepianowy Karola Radziwonowicza

Laureat międzynarodowych konkursów pianistycznych Karol Radziwonowicz wystąpi w Ośrodku Kultury (filia nr 2 Centrum Sztuki w Oławie) w poniedziałek 22 listopada 2021 r. o godz. 18:00.

Ten wybitny i wszechstronny pianista, wykształcony w Polsce i USA, od wielu lat prowadzi ożywioną działalność artystyczną koncertując ze znanymi orkiestrami symfonicznym, dając recitale solowe na całym świecie i biorąc udział w wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych. Jego podróże artystyczne prowadzą przez wszystkie kontynenty, a jako solista występował w tak prestiżowych salach koncertowych jak: Carnegie Hall w Nowym Jorku, Festspielehaus w Salzburgu, Filharmonia Berlińska, Concertgebouw w Amsterdamie, Kitara Concert Hall w Sapporo, Ikebukuro Art Center w Tokio, Pałac Ermitaż w St. Petersburgu, Forbidden City Concert Hall  w Pekinie i wiele innych.

Krytycy na różnych kontynentach podkreślają spontaniczność interpretacji i niezawodną technikę, mistrzostwo panowania nad klawiaturą, wspaniałe wyczucie stylu romantycznego i nazywają go kontynuatorem tradycji pianistyki Chopina i Paderewskiego.

Artysta posiada znaczący dorobek fonograficzny. Jako jedyny pianista na świecie nagrał dla wytwórni Selene Records i Le Chant du Monde wszystkie dzieła fortepianowe Ignacego Jana Paderewskiego. Nagranie to zostało wyróżnione nagrodą francuskich krytyków “Diapason”. Karol Radziwonowicz jest również znany m. in. z tego, że jako jedyny na świecie nagrał utwory Fryderyka Chopina dla NASA! Jego nagrania znalazły się na stacji orbitalnej w kosmosie, odtwarzane podczas misji kosmicznej „Endeavour” w 200. rocznicę urodzin kompozytora, w lutym 2010 roku. Film z nagraniami pianisty, dokumentujący to wydarzenie otrzymał nagrodę Grand Prix oraz statuetkę „Złotego Anioła” na Międzynarodowym Festiwalu filmów dokumentalnych w Monaco 2012.

Karol Radziwonowicz zajmuje się również działalnością pedagogiczną: prowadzi klasy mistrzowskie na zaproszenie uczelni w Tokio, San Francisco, Hawanie, San Jose, Limie, Lubjanie, Krakowie i Wrocławiu. Od wielu lat jest też jurorem konkursów pianistycznych w kraju i za granicą. 

Zapraszamy na wyjątkowy koncert. Wstęp wolny!