Niedzielne wieczorynki: Seniorzy OUTW – Dzieciom

Data: 13, 20, 27 grudnia 2020 Miejsce: Online

Opis

Cykl grudniowych wieczorynek, które od 6 grudnia w każdą niedzielę o godz. 19:00 ukazują się na Facebooku Centrum Sztuki w Oławie to świetna inicjatywa i świąteczna niespodzianka od Seniorów z Oławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku dla wszystkich Dzieci.

Z pierwszego odcinka Niedzielnych Wieczorynek, który ukazał się 6 grudnia, dzieci dowiedziały się “Skąd Święty Mikołaj bierze prezenty?”. Przed nami jeszcze trzy spotkania i kolejne pouczające opowieści.

W niedzielę 13 grudnia Eugeniusz Chorestecki przeczyta “Bajkę pomagajkę” autorstwa Joli Nartowskiej, pedagoga o specjalności pedagogika opiekuńczo-wychowawcza oraz pedagogika rewalidacyjna z wczesnym wspomaganiem rozwoju dziecka. “Bajka o misiu Chrapciu” opowiada o roli snu w życiu człowieka, a jej spokojny, oniryczny klimat pozwala najmłodszym wyciszyć się i smacznie zasnąć.

20 grudnia o godz. 19:00 Aleksandra Narolska przeczyta bajkę świąteczną “Najważniejszy prezent”. Opowiadanie Gabrieli Balcarek przypomina, że najcenniejsze co możemy ofiarować drugiemu człowiekowi to miłość i wspólnie spędzony czas, szczególnie podczas świąt Bożego Narodzenia.

Ostatnia czytanka, którą usłyszymy w niedzielny wieczór 27 grudnia to „Bajka o słoniku Bartusiu i jego krótszej nóżce”. Kolejna opowiastka autorstwa Joli Nartowskiej w wykonaniu Eugeniusza Choresteckiego podejmuje temat niepełnosprawności i towarzyszącego jej braku akceptacji. Wyjaśnia też, dlaczego niektóre dzieci czasem inaczej wyglądają, ale nigdy nie są z tego powodu gorsze.

Zapraszamy w każdą niedzielę grudnia o godz. 19:00 na Facebook Centrum Sztuki w Oławie (@kultura.olawa) do słuchania i oglądania bajek, które Seniorzy OUTW dedykują wszystkim Dzieciom.

Uwaga! Bajki wkrótce będą dostępne także na kanale YouTube Centrum Sztuki w Oławie i będzie można do nich często wracać.